Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Z jakiego powodu ilustracje mieszczące się w książeczkach dla dzieci są tak cenne?

W przypadku wielu różnorodnych publikacji, na ich kartkach znajduje się nie tylko tekst, lecz również przeróżne fotografie, plany czy chociażby rysunki. Dla przykładu w książkach dla najmłodszych odgrywają one bardzo znaczącą rolę i są równie pożyteczne, jak sam tekst.
Dzięki obecnym w publikacjach ilustracjom dziecko może czuć się jak pełnoletni odbiorca nawet w takiej sytuacji, gdy nie umie jeszcze samemu czytać. Od kilku dziesiątek lat istnieje formuła, według której ilustracje, które znajdują się w książeczkach dla dzieci, są ich pierwszym kontaktem ze sztuką. Posiadają zatem znaczny wpływ na kształtowanie przyszłych klientów sztuki jako takiej. Faktem jest to, że rycina w dużym stopniu jest w stanie uniezależnić przyszłego czytelnika. Później, gdy dziecko trochę urośnie, stwierdza, że jakiekolwiek określone np. zwierzę mogłoby być narysowane na różne sposoby, w zależności od danej publikacji oraz danego ilustratora. Nie można zapominać, że takie ilustracje mają też funkcję dydaktyczną.


noc kupały
Napisał: Festiwal Piękna


Spodek
Napisał: Teatr Collegium Nobilium


Jeśli dziecko sięgnie po nieznajomą dla siebie jeszcze książkę, to właśnie dzięki rysunkom będzie mogło na własną rękę zapoznać się z fabułą. Ma to ogromny wpływ na samodzielność każdego dziecka. Poza tym kiedy oglądamy zawarte w książce ilustracje, łatwiej zapamiętujemy treść takiej publikacji, więc moglibyśmy rozmawiać z potomstwem o detalach fabuły będąc przykładowo na spacerze.
Możemy w takiej sytuacji spytać choćby o uczucia, które towarzyszyły różnym czynom konkretnych bohaterów książki.

Wiedz, że masz możliwość odszukać informacje na opisywany wątek, więc kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu (https://artykulyreligijne.pl/ikony-religijne) wiadomości, które są Ci niezbędne.

To również doskonały moment, aby napomknąć o własnych odczuciach odnośnie pewnej swojej okoliczności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-02-01 00:40:02
Tagi: dziecka, emocje, DJ