Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakie pomyłki wiążące się z zarządzaniem zasobami ludzkimi popełniają kierownicy?

W jakiejkolwiek spółce, która zatrudnia dużą liczbę pracowników, istnieje dział o nazwie HR, w którym są zatrudnieni fachowcy zajmujący się m.in. koordynowaniem zatrudnienia poszczególnych członków personelu.


zarządzanie ludźmi
Napisał: SOZIALHELDEN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zarządzanie zasobami ludzkimi posiada kluczowe znaczenie dla poprawnego działania korporacji, gdyż zarządzanie ludźmi znaczy kierowanie nie tylko ich zadaniami, ale również ich motywowaniem, emocjami, odwagą czy nawet poczuciem ich wartości. Naturalnym jest fakt, że jeśli pracownicy czuliby się uhonorowani, a oni sami będą odczuwać szacunek do realizowanej przez nich pracy, to jakość tej pracy będzie wyższa. Niestety kierownicy często popełniają pewne błędy, które finalnie mają niekorzystny wpływ na całą korporację.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij tutaj, w serwisie aplikacja do zarządzania flotą, który w tamtym miejscu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

A czasem wystarczyłoby zrobić nieduży gest poważania. To nie musi być finansowa nagroda, niekiedy wystarczyłoby jakiś wyjazd konsolidacyjny lub chociażby ponadplanowe wczasy. Ponadto zachęcanie nie może opierać się jedynie na klepaniu po plecach.


Następnym błędem jest przeświadczenie, że pojedynczy członek personelu nie ma żadnego wpływu na samą firmę. Być może jest jedynie trybem w wielkiej maszynie, ale należy mu się właściwe poważanie. Profesjonalny szef nie powinien równocześnie oczekiwać zarówno kreatywności, jak i posłuszeństwa. To 2 wykluczające się kwestie. Ponadto psychoanaliza behawioralna mówi, że typowa metoda wyróżnień za osiągnięcia i kar za złe wyniki, nie zawsze jest najlepsza.


Wszystko zależy od danej okoliczności i określonego człowieka. Najczęściej jedna nagrodą zaprasza członków personelu do żądania jeszcze większych wyróżnień.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-27 08:22:21
Tagi: czas, problem, działania