Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakie zadania ma osoba pracująca na stanowisku marketing manager?

Jest to osoba, która odpowiedzialna jest za tworzenie oraz nadzorowanie polITyki w korporacji w zakresie marketingu.


Przeważnie marketing manager zajmuje się opieką nad sektorem marketingu i przeprowadzaniem kampanii promocyjnych produktów lub usług.


składka
Napisał: Timo Elliott
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zajmuje on się również doradzaniem klientom i opieką nad odbiorcami stałymi i obrotem produktów albo usług. Do zadań osoby zatrudnionej na takim stanowisku należy zalicza się tworzenie umów, koordynacja wykonania tych umów a również koordynacja kreacji oraz produkcji reklamowych materiałów prasowych danych oraz targów. Marketing relacje w marketingu manager musi mieć wyższe wykształcenie na wydziale zarządzania i marketingu i niezwykle dobrze znać język angielski. Powinien także posiadać doświadczenie z zakresu obsługiwania komputera. Osoba na tym etacie powinna także mieć wiedzę w obszarze rynkowych przedsięwzięć oraz powinna mieć doświadczenie w zakresie marketingu. Dzisiaj oprócz posiadanych umiejętności marketingowych od osoby ubiegającej się o stanowisko marketing manager wymagane są również umiejętności w zakresie sprzedaży. Pracownik powinien poza tym cechować się predyspozycjami przywódczymi, wspaniałymi predyspozycjami prezentacyjnymi oraz negocjacyjnymi. Musi również wyróżniać się umiejętnością działania w zespole, odpowiedzialnością przy wykonywanych projektach i samodzielnością.


marketing manager
Napisał: AFGE
Na podstawie: http://www.flickr.com


Osoba pracująca na tym stanowisku pracuje w biurze lub w terenie. Spotyka się z klientami i odbywa wizyty w agencjach reklamowych. Bierze również udział w czynnościach reklamowych. Praca na etacie marketing manager jest pracą biurową. Ta praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktu z ludźmi i tu mogą wystąpić okoliczności nerwowe. Czas pracy to zasadniczo osiem godzin. Kandydaci na to stanowisko powinni być w wieku od 27-33 lat.


Pracownik na tego typu stanowisku ma możliwość poszerzania swej wiedzy na różnych kursach oraz konferencjach. Ma także okazję awansu na dyrektora do spraw marketingu lub na prezesa generalnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-19 08:08:57
Tagi: komputer, IT, manager