Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak kupować niedrogie bilety lotnicze? Nasz poradnik

Wielu z nas chciałoby niedrogo podróżować, a niezwykle tanie loty są częstym marzeniem. Część z nas zna również historie o podróżach lotniczych za złotówkę albo jedno euro. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet jeżeli kiedyś można było kupić tak niedrogie bilety, te czasy minęły, prawdopodobnie na stałe.
import i eksport
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mimo to można często zakupić bilety na samolot za niewielkie pieniądze.

Jeżeli fascynuje Cię prezentowany tekst i masz chęć dowiedzieć się więcej na taki wątek, to z pewnością oryginalny materiał (http://pap.pl/mediaroom/922473,pierwszy-klient-zakonczyl-program-ulga-od-dlugu.html) będzie tu bardzo pomocny.

Jest na to parę sposobów. Powinno się tylko pamiętać, że w dzisiejszych czasach istnieje możliwość trafienia na loty za kilkadziesiąt złotych po naszym kontynencie, ale już przy dalszych kierunkach, takie okazje właściwie się nie zdarzają.


korporacja
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przede wszystkim wędrowcy, których interesują naprawdę tanie loty, powinni być elastyczni. Optymalnie co do destynacji i dat wyprawy. Wtedy będą mogli skorzystać z bardziej pokaźnej ilości okazji. Bo nie jest przecież tak, że linie lotnicze robią promocje jednocześnie we wszystkich kierunkach i w każdym terminie. Jeśli posiadamy określoną listę marzeń lub rejonów świata, które koniecznie chcemy odwiedzić (i dodatkowo luźno korzystamy z urlopu) będziemy bardziej elastyczni i można mieć nadzieję, że uda się nam zakupić bilet w świetnej cenie.


kursy
Napisał: US Department of Education
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak to zrobić? Musimy często odwiedzać multiwyszukiwarki lotów, które agregują dane wielu linii lotniczych. Przeglądać trzeba również witryny tanich linii lotniczych. Kolejnym sposobem jest podpatrywanie stron WWW, które informują o najlepszych promocjach podróżniczych. Działają przy nich często dość prężne grupy ludzi, którzy są skłonni podzielić się swoimi znaleziskami lotniczymi. To tam początkujący podróżnicy mogą znaleźć tanie loty. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj ciekawsze propozycje dość szybko się kończą. W cenie są refleks i umiejętność szybkiego podjęcia decyzji. Nie tylko dlatego, że najtańsze loty są szybko sprzedawane, ale i dlatego, że często są one po prostu wynikiem błędów przewoźników.
A błędy się przecież naprawia.


Powinno się mieć również świadomość, że mnóstwo tanich lotów wymaga podróżowania np. tylko z bagażem podręcznym, z długą przesiadką albo bez możliwości wyboru miejsca. Nie jest to zatem sposób dla każdego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-19 08:24:22
Tagi: urlop, rzeczy, czas, dane