Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Co powinna wykonać osoba zakładająca agencję pośrednictwa zatrudnienia?

Zawodowe poszukiwanie pracy wymaga bardzo znacznej wiedzy z przedziału miejscowego rynku oraz powiązań biznesowych, które właśnie obowiązują. Agencja pracy funkcjonuje troszkę inaczej niż osoba bezrobotna, która także szuka zatrudnienia nie tyle dla siebie, ale dla dużej ilości innych ludzi o odmiennych umiejętnościach oraz kompetencjach.


KRS
Napisał: Office for National Statistics
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firma proponująca pośrednictwo pracy funkcjonuje na rynku pracy w konkretnym regionie, w miasteczku lub w skali całego kraju. Są również Agencje poszukujące zatrudnienia dla swych odbiorców za granicą Polski. W ramach działalności firmy prowadzącej pośrednictwo pracy są realizowane zadania, które dotyczą doradztwa personalnego. Agencja zatrudnienia może pozyskiwać oferty pracy na zlecenie klientów lub pośredniczyć w wyszukiwaniu pracy tymczasowej. Klientami agencji zatrudnienia są osoby poszukujące adekwatnej pracy i pracodawcy, którzy chcą pozyskać pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych.

Skoro masz pewność, że opisywany temat jest dla Ciebie absorbujący, to zobacz, że też proponowana strona www (https://safespace.pl/rekrutacja/) ma nie mniej istotne wiadomości - wejdź tutaj.

Pierwszym krokiem, który wiedzie do uruchomienia naszej agencji pośrednictwa zatrudnienia to wpis do CEIDG. Agencję można także prowadzić w postaci spółki oraz wtedy wpis rejestracyjny jest dokonywany w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Osoba, która chciałaby otworzyć agencję zatrudnienia musi zdecydować czy chce agencje prowadzić w formie działalności jednoosobowej, czy chciałaby ją prowadzić jako spółka. Wybrać może spółkę cywilną, z.o.o albo akcyjną. Jeżeli osoba prowadzi już działalność gospodarczą, to w takiej sytuacji może dokonać tylko wpisu aktualizacyjnego CEIDG-1. W tego typu wpisie dodać należy kolejne kody PKD w zgodzie z założoną sferą działania agencji pośrednictwa pracy. Nie można w Polsce prowadzić dwóch działalności gospodarczych jednocześnie.


Można tylko rozszerzyć strefy funkcjonowania przedsiębiorstwa, które już funkcjonuje. Proces rejestracyjny spółki w KRS jest w większym stopniu zagmatwany niż rejestracja w CEIDG.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-19 11:12:21
Tagi: Agencje, zysk, propozycje, działania