Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Skuteczne sposoby na stres

Jesteś wycieńczona pracą bądź nauką? Masz zbyt dużo na głowie oraz odczuwasz, że stres za chwile zacznie zjadać Twoje zdrowie? Musisz się odprężyć. Lecz jak?


Jeżeli pokłady Twojej energii wewnętrznej znajdują się na wyczerpaniu, a Ty nie masz siły ażeby spełniać to, co sobie zamyśliłeś wiedz, iż nadszedł czas na odpoczynek.
Spłata długów
Napisał: Fredrik Alpstedt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czas na wypoczynek szczególny, to jest efektywny jak też szybki. Pierwszy sposób - oddychaj. Odpowiesz zapewne, iż czynisz to przez 24h/24h. Owszem, oddychasz, jednak powinieneś pamiętać o, iż m.in. w medytacji oraz jodze oddychanie gra kluczową funkcję. Umiejętne ćwiczenia oddechowe szybko pozwolą Ci uregulować pracę nerwowego ośrodka, wykluczą chroniczne migreny, natomiast Twój mózg dostanie życiodajny tlen. Swoją chwilę wypoczynku zacznij przeto od zwyczajnego na pozór oddechu.


Papier
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Po drugie - uśmiechnij się, choćby do samego siebie. Zminimalizujesz w ten sposób częstość uderzeń serduszka, obniżysz stres i mimowolnie uciszysz ciało.

Zainteresowała Cię opisywana sprawa? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (http://www.abk.pl/szkolenie-six-sigma/), która również przedstawia takiego typu teksty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

Spójrz na własną roześmianą buzię w zwierciadle czy też po prostu ciesz się z momentu relaksu, jaki właśnie trwa. A może zrelaksuje Cię parę godzin w SPA? Pływalnia, łaźnia parowa, masaże - na pewno każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Ostatnia porada to - nie zaśmiecaj - swego biurka jak też umysłu. W czasie, gdy potrzebujesz się zrelaksować, staraj się do granic możliwości uładzić otoczenie, w jakim się w tym momencie znajdujesz.
Zrób to po to, ażeby jak najmniej niepożądanych podniet docierało do Twej świadomości. Brzęczący smartfon, spóźniona Faktura albo szeleszczące papierki nie będą Cię wtenczas rozpraszać, Ty zaś po prostu "wyłączysz się" i wypoczniesz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-18 09:04:36
Tagi: zdrowie, Faktura, czasu, sposób