Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Co warto zwiedzić w Laosie, mimo braku typowych atrakcji turystycznych?

Ten kraj zalicza się do najbardziej ubogich oraz najsłabiej rozwiniętych państw w Azji. Tylko mała grupa zamieszkujących ten obszar 6 milionowej populacji mieszka w niewielkich i nielicznych miejscowościach, reszta natomiast żyje w prostych (jednak wielokrotnie bardzo malowniczych) wsiach oraz para się nade wszystko uprawą ryżu.
fajerwerki w sylwestra


Ponton górski


W Laosie żyje sto kilkadziesiąt różnego typu grup etnicznych mających własną tradycję, kulturę, własne zwyczaje czy język. Najistotniejszą religią jest buddyzm tradycji Therawady, ale animalizm jest nie mniej wielokrotnie praktykowany, nade wszystko w ciężej dostępnych obszarach. Laos jest krajem bardzo górzystym, a większą część jego powierzchni zajmuje dzika roślinność, w tym także dziewicza dżungla.

Zapewne przyda Ci się kluczowa witryna (https://myj-car.pl/) z detalami, które tyczą się opracowanego tu tematu. Nie czekaj więc i wejdź w podany tutaj link.

Laos przecina sieć rzek, nade wszystko Mekongu i jego dorzeczy. W większej części z nich pod nieobecność asfaltowych dróg, znajdują się ważne trakty transportowe. Komunikacja lądowa jest niezwykle utrudniona ze względu na brak lub niezwykle niewielką ilość szos.


W Laosie nie ma tradycyjnych atrakcji turystycznych na miarę Angkoru w sąsiedniej Kambodży, czy ślicznych rajskich plaż, jednak kilka miejsc na pewno naprawdę zasługuje na szczególną uwagę. Przede wszystkim Luang Prabang, czyli jedna z najśliczniejszych miejscowości na obszarze całej południowo-wschodniej Azji. W Champasak można podziwiać pozostałości świątyni zbudowanej jeszcze w latach imperium Khmerskiego, a w okolicy Phonsavan warto także zobaczyć tajemnicze Plain of Jars. Najważniejszą atrakcją Laosu jest jego nieprzeciętnie piękna i dzika przyroda.
Z tego też powodu nie można by tutaj pominąć trekkingu w górach, w północnej części państwa spływu Mekongiem albo kilku dni słodkiego lenistwa w hamaku w krainie 4000 wysp na południu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-14 14:31:29
Tagi: funk, szlaki, raj