Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Życie z reguły nie bywa usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.


Niektórzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: dojazd, kierownik, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania oraz nawet wypłata.


kodeks pracy
Napisał: Wawel Service


Szkolenie
Napisał: Caro Griffin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takich ludzi jest pewnie niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Czasami niestety sytuacja jest tak bardzo nie do zniesienia, że warto pomyśleć o odwrocie. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy szukanie nowej pracy. Kiedy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednakże można zasugerować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to dobre wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić.

Ciekawisz się tym zagadnieniem? Przeczytaj więc dalej dopisek do cv 2019 o tym punkcie w kolejnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Powinniśmy jednak starać się dojść do ugody. Możemy dla przykładu zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas także zużyć nasz zaległy urlop.


Istotne jest to, by zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie należy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-11 08:54:13
Tagi: firm, zadania, rodzaj, kierownik