Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Pojemnemagazynowanie produktów

Przedsiębiorstwa posiadające magazyny muszą zadbać o porządek w owych magazynach. Do zorganizowania porządku w magazynie konieczne okażą się regały magazynowe. Tego rodzaju regały są potrzebne by dało się nawet na małej przestrzeni bardzo dużo rzeczy przechowywać. W zależności od rozmiarów magazynu do porządkowania towarów pomocne mogą okazać się podnośniki.


magazyn
Napisał: Leonora Enking
Na podstawie: http://www.flickr.com
Inaczej pracownicy nie byliby w stanie w odpowiedni sposób poukładać wszystkiego na najwyższych półkach i nie udałoby się im wysoko położonych towarów zdjąć. Każda firma ma opracowany jakiś system, by każdy pracownik był w stanie w magazynie znajdować to, co trzeba. Istnieją firmy, które wynajmują magazyny z regałami, ale są również takie, które dają magazyn pod wynajem bez regałów i firma musi sama zadbać o doposażenie magazynu w odpowiednie regały. We wszystkich magazynach trzeba wszystko poukładać. Większe magazyny mają powierzchnię, którą można porównać z dużymi supermarketami. Da się w nich pogubić. Spoglądając na regały magazynowe (Linde - wózki akumulatorowe) myślimy o tym w jaki sposób ludzie są w stanie się w tym jakoś połapać. Pracownicy magazynów po szkoleniu wiedzą wszystko. Wiedzą, jak wykorzystywać przenośniki, bo przenośniki są konieczne w magazynach. Wiele osób , gdy pomyślą o magazynach wyobraża sobie jedynie podnośniki, a tymczasem tak samo niezbędne są przenośniki. Dzięki nim można na bliskie i dalsze odległości przetransportować pewne produkty oczywiście odpowiednio spakowane. W chwili, gdy coś musi być wydane z magazynu może to zostać dostarczone przez osobę pracującą w magazynie lub zawiezione przez daną osobę na wózku albo na podnośniku lub przez przenośnik. Kładzie się, coś na taśmę i jest to przetransportowane do kolejnego pracownika, który zajmie się wydaniem produktu - mocne regały magazynowe.


hala
Napisał: Scott Lewis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście wszystko jest zależne od wielkości magazynu, bo instalowanie przenośników na małych przestrzeniach magazynowych okaże się jedynie balastem. A gdy magazyn jest duży to faktycznie warto wziąć pod uwagę instalację przenośników. To ogromne uproszczenie przy pracy w magazynach. Oczywiście powinny być spełnione wszystkie normy związane BHP, również te dotyczące wykorzystywania tego rodzaju urządzeń - przenośniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-11-21 07:16:52
Tagi: BHP, produkt, przestrzeń, Podnośnik