Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Czemu należy zlecić prowadzenie rachunkowości biuru księgowemu?

Możemy oczywiście samemu prowadzić rachunkowość swojej firmy. W troszkę ogromniejszych podmiotach częstokroć sensowne jest zatrudnienie księgowej na miejscu.


Jednakże prowadzenie księgowości przez zewnętrzne biuro księgowe ma parę co najmniej atutów.
Księgowy - zatrudniony zawsze może się nam rozchorować.

Chcesz sprawdzić, co inny redaktor wspomina o opisywanym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z serwisu wyjaśni Twe wątpliwości.

Może także odejść zostawiając nas z „zabałaganioną” księgowością.


Biuro księgowe natomiast (pomijając owe najmniejsze) nie ma raczej takich przestojów a także (teoretycznie) zawsze w robocze dni musi przyjąć nas. Kwestie pracownicze, urlopy i choroby księgowego nas wtenczas nie obchodzą, dlatego że posiadamy umowę z firmą, w której zawsze znaleźć się powinna osoba kompetentna świadcząca nam usługi rachunkowe.


Reklama
Napisał: Kyuyoung Do
Na podstawie: http://www.flickr.com


prezent
Napisał: AFGE
Na podstawie: http://www.flickr.com


Praktyka dowodzi, iż najczęściej taniej jest zawrzeć umowę z biurem księgowym niż zatrudnić na umowę o pracę księgowego. Prócz zwyczajnych kosztów pracowniczych odpadną nam także dla przykładu koszta literatury podatkowo-finansowej, szkoleń itp.. Naturalnie powinniśmy również wziąć pod uwagę to, iż zaangażowanie księgowej w przedsiębiorstwie wiąże się też z nieodzownością wyekwipowania owego stanowiska pracy w rynsztunek komputerowy jak też oprogramowanie. Dla profesjonalnej księgowej OCR faktury nie stanowią żadnej zagadki. Prócz prowadzenia rachunkowości wymagamy niekiedy innych usług z obszaru rachunkowości, czy też podatków.
W takich spółkach co pewien czas musimy znaleźć biegłego rewidenta do obadania protokołu finansowego, czasami trzeba otrzymać prawną opinię, wykładnię podatkową, czy też zmierzyć się z kontrolą podatkową, bądź skarbową.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-18 12:30:42
Tagi: sprzęt, programowanie, osoba, sprawy, zatrudnienie