Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Bum budowlany - kiedy możemy się go spodziewać?

W ostatnich latach obserwowaliśmy na rynku nieruchomości wyraźny wzrost. Podaż znacząco przewyższa popyt i prowadzi do licznych inwestycji deweloperskich. Fakt ten owocuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.
Wrocław
Napisał: Guillaume Speurt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obniżka stop kredytowych, która od 2012 roku nieustannie postępuje zaowocowała w skutkach zwiększenia zdolności kredytowej Polaków. Już w 2014 roku zdolność kredytowa gospodarstw domowych wzrosła 56 procent. Wpływ na to mają strategia rządową oraz coraz zasobniejsze portfele Polaków. Równie ważna jest także stabilna polityka na rynku nieruchomości.

Źle na popyt mieszkaniowy może rzutować podwyżka wkładu własnego kredytów. Od stycznia bieżącego roku wynosi on piętnaście procent, w przyszłych latach ma wynosić nawet 20 procent. Rekomendacja “S” udzielana przez banki nie powinna przekraczać 85 procent, to za przyczyną wyjątkowych procedur, takich jak ubezpieczenie wkładu własnego można otrzymać 90 procentowe wsparcie finansowe. Część banków już wcześniej wykorzystywało takiego gwarancji. Jest zatem kwestią relatywną na ile wzrost wkładu własnego faktycznie zahamuje sprzedaż mieszkań.

Głównie w wielkich miastach odczuwalny jest tzw. boom mieszkaniowy.

Uważasz, że niniejszy materiał jest absorbujący? Kliknij oprócz tego ten wciągający artykuł (http://www.styro-papa.pl/pl/klej-pianoklej-dekarski/) - to niezwykle cenne źródło informacji na opisywany temat.

Można tu wskazać szczególnie Wrocław. Rynek deweloperski wzrasta tam szczególnie. Już samo wpisanie w wyszukiwarce internetowej słów: "nowe mieszkania Wrocław" pozwala uzyskać dużą ilość wyników jak Świat Nieruchomosci.pl.

Chcielibyśmy, aby nasze teksty poruszały Wasze emocje. Wobec tego będziemy radośni, jeżeli nawet drobny komentarz z www (http://www.c-l.pl/zywice/) pozostawiony przez Was trafi do nas.

Nie jest to oczywiście domena Wrocławia, ale dotyczy także do innych miejscowości.

Wrocław nocą
Napisał: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com
O nadchodzącym boomie są ślepo przeświadczeni deweloperzy, którzy budują bardzo intensywnie i ciągle rozpoczynają nowe inwestycje. Motorem rynku nieruchomości jest również program Mieszkanie Dla Młodych. We wrześniu ubiegłego roku wpłynęła rekordowa liczbę aplikacji. Wsparcie udzielane na podstawie programu rządowego kusi młodych, choć często wybierane są mieszkania z rynku wtórnego.Czy przyszłość dla rynku deweloperów rysuje się tylko w jasnych barwach? Czas pokaże. Bardzo dużo jest uwarunkowane od wyników akcji kredytowej i reakcji potencjalnych kredytobiorców na wzrost wkładu własnego. Pierwsze skutki będzie można obserwować już podczas najbliższych miesięcy, dogłębną analizę warto poczekać do końca roku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-09 12:16:16
Tagi: mieszkania, nieruchomości, deweloper, kredyt