Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Stara maksyma mówi, że w naszym życiu będą tylko dwie konieczne sprawy

Stara maksyma głosi, że w życiu człowieka są tylko dwie nieuchronne rzeczy, przed którymi nie da się uciec, to znaczy śmierć i podatki. I rzeczywiście przed śmiercią ucieczki nie ma, mimo że wielu ludzi próbuje to najróżniejszymi, niekiedy bardzo szalonymi metodami zrobić. Natomiast co do podatków, to tu już aż tak strasznie nie ma, można próbować zatajać swoje zarobki, co w końcu wiele osób robi, lecz czy będzie to opłacalne, to już trzeba dobrze przemyśleć.


analiza podatkowa
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż można zrobić tak tylko przy podatku dochodowym, bowiem i tak każdy, kto robi zakupy w sklepie czy podjeżdża na stacje benzynową, jakieś podatki w cenie towaru płaci. Wielu ludzi tego nie widzi, bowiem po prostu dolicza się je do ceny, za to znacznie bardziej bolesne i odczuwalne są podatki od zarobków, jakie praktycznie każdy pracujący musi co rok płacić od tego, co zarobił w ostatnim czasie. Jeśli chodzi o ludzi zatrudnionych na etat zaliczki na podatek odprowadza pracodawca, tak więc jeśli ktoś nie będzie miał żadnych odliczeń, to w zasadzie rozliczenie będzie się sprowadzało do wysłania pitu. Znacznie więcej pracy mają właściciele firm, bo oni muszą nieco pokombinować, aby płacić jak najmniej.


Obowiązujące w naszym kraju przepisy prawne precyzyjnie formułują reguły, które obowiązują przy składaniu podatkowych zeznań.

Intrygują Cię dalsze informacje (http://rankingkont.pl/promocje-bankowe/) na ów temat? To fantastycznie, gdyż z przyjemnością przygotowaliśmy dla Ciebie następne zbliżone wpisy.

musi być złożony przed pierwszym maja roku następnego. Brak złożenia pitu do tego czasu może skutkować dużymi kłopotami, nawet niekiedy z z dużą karą finansową, więc z pewnością nie warto spóźniać się ze złożeniem pitu. Jeżeli się nie ma wszystkiego przygotowanego, to lepiej pit złożyć z niewielkimi błędami i następnie składać korekty, niż nie złożyć go w ogóle (artykuły we wskazówkami). Zresztą czasu jest całkiem sporo, media także bardzo głośno informują o zbliżającym się terminie, tak więc niezłożenie rozliczenia przeważnie wynika zwyczajnie z dużego lenistwa. Zwłaszcza że powoli zmieniają się możliwości aby zeznanie złożyć, które pozwalają na sprawne i szybkie przekazanie pitu do skarbówki, przykładowo takie jak wysłanie go przez internet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-30 10:44:45