Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Nowoczesne metody na wygodny dostęp do firmowych dokumentów, zalety serwerów instalowanych w chmurze

Dla niejednej firmy możliwość sprawnego, a jednocześnie w pełni bezpiecznego dostępu do firmowych informacji to kluczowa rzecz. Najwięcej przeszkadza, gdy się przykładowo wyjeżdża do któregoś z klientów i pewnej chwili się okazuje, że nie ma jakiegoś ważnego dokumentu.

Oczywiście można zadzwonić do firmy i poprosić o jego podesłanie, ale przede wszystkim może to zająć dużo czasu, a oprócz tego niezbyt profesjonalnie będzie to wyglądać. Zdarzają się pewnie też przypadki, kiedy informacji nie da się uzyskać, i w takim przypadku będzie zwyczajnie wielka kompromitacja. Istotna jest też sprawa bezpieczeństwa danych. Da się wszystko skopiować na laptopy, z którymi chodzą pracownicy. Ale jeśli się zdarzy, że laptop zostanie zgubiony czy ukradziony, to nie wiadomo, kto będzie miał dostęp do umieszczonych tam informacji i jak je będzie chciał wykorzystać. Czasami straci się tylko sprzęt, a czasami konsekwencje mogą być znacznie bardziej poważne. Dlatego też od dawna szukano sposobu na to, żeby dać możliwość wygodnego i bezpiecznego dostępu do danych, a w ostatnim czasie możliwości takie się pojawiły.

człowiek przeglądający internet
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogromnie się przyczynił do tego coraz powszechniejszy dostęp do internetu, obecnie można go mieć w pracy, domu albo na komórkach, więc ograniczenia są naprawdę niewielkie. Stąd też pojawił się pomysł, żeby zacząć udostępniać zainteresowanym klientom określone sprzętowe zasoby na maszynach wirtualnych, podłączonych do internetu (tiktalik.com/pl/vps/pro). Dzięki temu jest możliwość łączenia się z nimi z dowolnego miejsca, jakie posiada dostęp do sieci, a poza tym nie trzeba ponosić kosztów inwestycji w urządzenia i ich utrzymanie.Serwisowaniem takich serwerów zajmuje się firma która je oferuje, ona również dba o zabezpieczenie zgromadzonych danych. Taki serwer w chmurze w chmurze może posiadać różnorodne zastosowanie, zależnie od potrzeb klienta. Wykorzystać go można jako wirtualny dysk do archiwizowania albo przechowywania firmowych dokumentów, do jakich będzie się miało dostęp z dowolnego miejsca.

Wykonaj krok naprzód i sprawdź co ma praktyczna witryna - znalezione tam informacje wciągną Cię kompletnie, ponieważ są interesujące.

Ale bardzo często firmy decydują się na całkowite przejście z różnymi systemami informatycznymi do chmury, przez co odpada im zakup i serwisowanie sprzętu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-01 08:01:01
Tagi: dokumenty, praca, zakup, firma