Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

W jaki sposób skutecznie szukać pracy

Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy wskazane jest zastanowić się nad tym: jakim sposobem poszukiwać zatrudnienia najefektywniej? Kto może nam pomóc? Poszukując pracy korzystaj z wszelkich osiągalnych możliwości. Nawet, jeśli przez jakiś czas nie będziesz odnosił sukcesów, nie zniechęcaj się. Aktywnie szukając pracy zdobywasz przecież cenną wiedzę o wymaganiach chlebodawców, o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, bądź na przykład nauczasz się skutecznej autoprezentacji. W końcu z pewnością się uda.

By
certyfikat ze szkolenia
Napisał: Leadnow Canada
Na podstawie: http://www.flickr.com
poszukiwanie zatrudnienia było skuteczne, trzeba na samym początku przyjąć przynajmniej trzy założenia: Przeznaczę na to dużo czasu. Zależność jest nieskomplikowana, im sporzej czasu "zainwestujemy" w czynności związane z poszukiwaniem zatrudnienia, tym prędzej ją znajdziemy. Jeżeli w czasie poszukiwania zatrudnienia nie jesteśmy nigdzie indziej zatrudnieni, warto sobie zakomunikować, iż na poszukiwanie pracy przeznaczamy dniówkę roboczą. Nie ma powodów, aby pracować nad poszukiwaniem zatrudnienia krócej, niż będziemy pracować, kiedy już ją zdobędziemy. Jeśli mamy już pracę, lecz pragniemy ją zmienić, dobrze jest sobie ustalić limit czasu który na to określimy. Będę działać konsekwentnie. Będę wykorzystać wszystkie dostępne sposoby, które zapewnią mi zdobycie pracy.
cv
Napisał: César Santiago Molina
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przed wysłaniem aplikacji musimy za każdym razem bardzo uważnie przeczytać ogłoszenie i odnieść zawarte w nim dane do osobistego doświadczenia. Miej na względzie, że 90 % aplikacji wysyłanych do przedsiębiorstw przez wyszukujących pracy nie odpowiada wymaganiom wymienianym w ogłoszeniach . Oznacza to, iż jedynie 10 procent nadesłanych kandydatur jest branych pod uwagę podczas rekrutacji
.
W ogłoszeniach raczej nie powinna być oznaczona preferowana płeć czy wiek potencjalnego pracownika, albowiem może być to zauważane jako dyskryminacja. Chlebodawcy nierzadko umieszczają takie wiadomości "między wierszami" - wystarczy zwrócić uwagę na odmianę w jakiej użyto jego nazwy, np. księgowa, nie księgowy. Zwróć uwagę na wymagania zawarte w ogłoszeniach, przykładowo czy posiadasz odpowiedni certyfikat kompetencji zawodowych - folie samoprzylepne na samochód.

Na ogół w ogłoszeniach pojawia się informacja na temat umiejętności "mile widzianych" (może to być dodatkowy język obcy, obsługa danego programu komputerowego lub odbyty kurs na wózki widłowe - zarezerwuj miejsce w kursie na wózki widłowe). Chodzi o to, aby nie zrazić należytych specjalistów, jacy przykładowo biegle posługują się angielskim, jednak nie znają za to niemieckiego. Rzadko umiejętności te są przesądzające, lecz niewątpliwie pomagają.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-03 08:31:11
Tagi: praca, umiejętności, wymagania