Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

W jaki sposób projektować billboardy? Poznaj kilka porad, jakie mogą być dla ciebie użyteczne

Jeśli stoisz przed zadaniem zaprojektowania billboardu, a wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka użytecznych sugestii, dzięki którym zdołasz uniknąć niepowodzenia w tej dziedzinie. Należy bowiem orientować się, na co zwrócić uwagę, a wszystko pójdzie po twojej myśli i skutecznie zareklamujesz konkretne produkty albo usługi.


billboardy
Napisał: Azchael
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard to jeden z materiałów reklamowych, więc musi przyciągać spojrzenie i mieć siłę przebicia w ogromie innych reklam tego rodzaju. Billboardy stoją przy drogach, z tej przyczyny kierowcy oraz pasażerowie nie mają dużo czasu, by się im przyjrzeć. W chwili, gdy koło niego przejeżdżają, muszą otrzymać wszystkie potrzebne im szczegóły, a ich oczy najpierw skupiają się na środku billboardu. To tutaj powinno zostać umieszczone sedno reklamy.

Plakat umiejscowiony na billboardzie musi być prosty, a jego układ przemyślany. Dobrze jest zredukować liczbę słów, aby każdy miał możliwość odczytania całej wiadomości, np na ten temat. Liczy się też właściwej wielkości czcionka i żywe kolory, jakie łatwiej zapadają w pamięć. Sukces często odnoszą billboardy ze szczyptą zaskoczenia - np. nieoczekiwanym obrazem.

Dobrze też postawić na humor, gdy tylko nasze produkty albo usługi dają się przedstawić w wesoły sposób. Jeżeli nie - musimy działać innymi elementami. Zanim zdecydujemy się na umieszczenie wykonanej reklamy na billboardzie, powinniśmy wydrukować ją oraz dokładnie się jej przypatrzeć, aby sprawdzić czy nigdzie nie zrobiliśmy błędu oraz czy wzbudza zaciekawienie, jakiego oczekiwaliśmy.


Gdy czegoś jej brakuje, musimy jeszcze popracować, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Zawsze też możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy w umiejętny sposób zrobią nasz billboard bądź naprowadzą nas na właściwy kierunek naszych prac (medas-media). Największymi błędami jest za mała czcionka albo małe grafiki, które nie są widoczne z daleka.

Przypadł Ci do gustu ten tekst? Zatem gorąco zapraszamy (https://www.etteplan.com/pl/branze) do następnych naszych newsów, które będą o zbliżonej tematyce.Nie sprawdzają się też za jasne kolory, tym bardziej, że jeśli użyjemy gorszej jakości farby, szybciej wyblakną, przez co niewiele będzie widać. Gdy wykorzystasz powyższe wskazówki, z pewnością możesz liczyć na sukces, jakiego oczekiwałeś. Najistotniejsze to właściwy projekt, zatem starannie rozważ każdy jego szczegół.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-13 11:17:25
Tagi: reklama, jakość, sukces