Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Atrakcje i miejsca w Kotlinie Kłodzkiej, które należy zobaczyć spędzając urlop na Dolnym Śląsku

Szukając idealnego miejsca na urlop z bliskimi, doskonałym wyborem może być Ziemia Kłodzka. Te wspaniałe tereny położone w sąsiedztwie Gór Stołowych rok rocznie przyciągają turystów oraz zachwycają ich swoimi pięknymi zabytkami tudzież krajobrazami.
Organizacja spływów kajakowych - Kaylon
Napisał: Kaylon
Na podstawie: Kaylon.pl
Okolice Kotliny Kłodzkiej są niezwykle korzystne pod względem walorów leczniczych tudzież zdrowotnych.

Poszukując najlepszego miejsca z uzdrowiskami, warto zdecydować się właśnie na Dolny Śląsk, jest tam wiele sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych oraz wspaniałe spływy pontonowe i kajakowe. Teren Kotliny Kłodzkiej nie jest zbyt duży, z tego powodu też można wybrać się w wiele miejsc przykładowo rowerem lub pieszo oraz zwiedzić wszystkie okoliczne zabytki podczas naszego pobytu w uzdrowisku. Z pewnością najciekawsze atrakcje (Polecam taniec ognia lascar) w Dolinie Kłodzkiej to Góry Stołowe jak również ośrodki narciarskie czy spływy tratwą. Niezależnie od tego czy przyjedziemy tu w zimie czy może latem, na pewno zobaczymy ciekawe atrakcje, również te dla uzależnionych od adrenaliny jak rafting. Odwiedzając uzdrowiskowe tereny, warto skorzystać też z różnego rodzaju zabiegów zdrowotnych bądź upiększających w postaci przykładowo kąpieli w solance lub masaży dostępnych w wielu ośrodkach wypoczynkowych.Kotlina Kłodzka to idealne miejsce dla osób lubiących piesze wędrówki jak i piękne rzeki. Możemy odwiedzać lasy i oglądać przepiękne krajobrazy a także tutejszą przyrodę i mnóstwo interesujących formacji skalnych w Górach Stołowych.

Szczeliniec Wielki lub Jaskinia Niedźwiedzia to atrakcje w Dolinie Kłodzkiej, które powinniśmy zobaczyć wybierając się na pieszą wycieczkę z rodziną. Jeżeli jedziemy z dziećmi, miejscem wartym zwiedzenia będzie na przykład Muzeum Zabawek lub zafundować im spływ kajakowy lub rafting Możemy cofnąć się do dzieciństwa oglądając eksponaty w postaci przepięknych pokojów a także domków dla lalek, różnego typu małych samochodów czy też scen z ulubionych bajek. Muzeum na pewno będzie się podobało zarówno tym najmłodszym turystom jak również dorosłym.


Kotlina Kłodzka to doskonałe miejsce na urlop z bliskimi.

Jest pełna atrakcji jak również niesamowitych górskich krajobrazów. Możesz je zobaczyć też tutaj Zobacz atrakcje ziemi kłodzkiej. Wybierając Kotlinę Kłodzką jako miejsce naszej podróży z pewnością wrócimy zadowoleni oraz w świetnym humorze. Zabiegi lecznicze pozwolą odzyskać siły i poczuć się jeszcze lepiej, na przykład po tygodniu ciężkiej pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-11 04:08:27
Tagi: Kłodzko, atrakcje, Dolina