Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Kroje staników

Rozmiar to nie wszystko – fason stanika także wpływa to, jak się w nim czujemy. Fason biustonosza winien być dopasowany do kształtu a także kondycji biustu, do noszonego odzienia, okazji, jak też do naszych indywidualnych preferencji. Najpopularniejsze kroje staników to: stanik pełny, stanik do dekoltów w szpic, fason typu balkonetka, fason nisko zabudowany jak też bardotka, a więc biustonosz bez ramiączek.

biustonosz
Napisał: Treacle Tart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Krój pełny to biustonosze zabudowane, zasłaniające całkowicie biust. Miseczki składające się z dwu do pięciu części doskonale podtrzymują piersi i nadają im krągły kształt. Są to niezwykle wygodne biustonosze do codziennego noszenia, nie nadają się one jednak do głębokich dekoltów ( tutaj). Krój do dekoltów w szpic to biustonosze z niskim mostkiem. Nosi się je pod stroje z głębokim dekoltem, świetnie sprawdzają się więc przy wydekoltowanych sukienkach lub bluzeczkach.Jednym z najpopularniejszych typów stanika jest też tzw. balkonetka. To stanik średnio zabudowany, którego górna krawędź jest praktycznie pozioma. Taki typ stanika z reguły nie zasłania biustu całkowicie, nie ukazuje ich jednakże nazbyt mocno.

Nisko zabudowane staniki w wyższym stopniu eksponują piersi, odsłaniając górne partie. Zazwyczaj górna linia krawędzi zbliżona jest do poziomej, natomiast mostek może być również lekko obniżony, tak by umożliwić noszenie głębszego wycięcia. Bywają one miękkie jak i usztywniane. Poniektóre kobiety uwielbiają wkładać takowe staniki także do skromniej wydekoltowanych strojów, gdyż modelują one biust w zgrabne kulki, i dość mocno go podnoszą.

Masz chęć przeczytać inne równie pomocne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj chrześcijańskie szkoły Poznań, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Miseczki często szyte są z kilku elementów połączonych tylko pionowymi szwami. Sprawdź naszą atrakcyjną ofertę:

Biustonosze Axami
Napisał: Axami
Na podstawie: Axami
Wiele pań szczególnie ceni sobie ten akurat biustonosz, jako wyjątkowo zgrabnie akcentujący piersi. Następnym typem są bardotki - zwane czasem potocznie bezramiączkowcami.dalej karma z dziczyzną karma z dziczyznąTo biustonosz bez ramiączek lub z dającymi się odpiąć paskami. Aby taki biustonosz wygodnie się nosił zazwyczaj używa się silikonowych pasków wszytych wewnątrz obwodu stanika. Takie biustonosze doskonale nadają się pod sukienki wieczorowe lub też suknie ślubne - zawsze kiedy chcemy, aby ramiączka stanika nie były widoczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-09 17:16:35
Tagi: biust, miseczki, dekolt, suknie ślubne