Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Kilka ważnych słów na temat emerytur

Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę mają możliwość po spełnieniu pewnych warunków odejścia na emeryturę. Organem, który dokonuje wypłat tego świadczenia w Polsce jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
wizerunek - firma
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprawy emerytalne należą do spraw, którymi zainteresowanych jest sporo osób. Sprawy emerytalne dotyczą bowiem nie jedynie osób, które już odeszły na emeryturę, lecz także tych, którym do przejścia na emeryturę pozostało jeszcze wiele lat. Dotychczasowi emeryci głowią się generalnie nad tym, czy będą mogli liczyć na podniesienie wysokości wypłacanego im świadczenia, a te osoby, które mają jedynie po 30, czy 40 lat myślą z kolei o tym, jak wysoką emeryturę mają szanse pobierać. Osobom pracującym, którzy odchodzą na emeryturę należą się odprawy - -> poznaj dodatkowe informacje. Każde przedsiębiorstwo powinno posiadać na taki cel zarezerwowane określone środki. Taki obowiązek narzuca ważna w naszym kraju ustawa o rachunkowości. Zgodnie z nią konieczna będzie okresowa wycena rezerw. Wycena rezerw może być zorganizowana przez biuro aktuarialne. Z usług tych biur zazwyczaj korzystają przedsięwzięcia, które posiadają większą liczbę zatrudnionych osób. Mniejsze mogą tej wyceny dokonać samemu.


Zdecydowana większość ludzi ma prawo odejść na emeryturę dopiero po osiągnięciu stosownego progu wiekowego zaliczanego do otrzymania świadczenia. W 2013 roku został w naszym kraju podwyższony wiek emerytalny, ustawa zostanie najprawdopodobniej zmieniona przez sejm , który zgodnie wybraliśmy jesienią 2015 roku.

Jeśli demonstrowana tu kwestia to Twój konik - wyraź opinię na jej temat. Twój komentarz z pewnością dla autora się będzie liczyć.

Jeśli tak się stanie, wówczas nadal panie będą miały możliwość odchodzić na emeryturę po ukończenie sześćdziesiątego roku życia, a mężczyźni pięć lat później, czyli po 65 urodzinach. Jeżeli ustawa nie zostanie zmieniona to w tym przedziale wiekowym będą mogły odejść na emeryturę jedynie osoby, które urodziły się przed 1 stycznia 1949. Pozostałe osoby będą musiały pracować dłużej. Osoby przynależące do określonych grup zawodowych mogą przechodzić na emerytury wcześniejsze.

Niniejszy artykuł jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, przeczytaj również podobne strony www, które mają informacje na przedstawiany wątek.

Do takich pracowników należą chociażby nauczyciele, którzy są zatrudnieni na podstawie Karty Nauczyciela - interesuje mnie wycena rezerw. Do grupy pracowników, którzy mają możliwość przejścia na wcześniejsze emerytury przynależą także górnicy. Osoby, które osiągną wymagany wiek emerytalny otrzymają emeryturę dopiero po wniesieniu stosownego podania w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-01 00:34:33
Tagi: rodzina, firmy, pieniądz, sposób, tag_1e