Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak odnaleźć robotę za granicą?

Najbezpieczniej jest szukać pracy za granicą będąc w naszej ojczyźnie. Pewnym sposobem na szukanie zatrudnienia za granicą, a przy tym efektywnym zwłaszcza w wypadku specjalistów i wykwalifikowanych pracobiorców fizycznych, jest wysyłanie odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczane w najpopularniejszych za granicą portalach z ogłoszeniami o pracę.


Podobnie jak w Polsce, na posady wymagające specjalistycznej erudycji jak też gruntownego doświadczenia zawodowego tok rekrutacji może potrwać parę tygodni.
W wypadku większości krajów europejskich w celu odbycia kwalifikacyjnej rozmowy tańsze zatem mogą się okazać wyjazdy z domu od kilkutygodniowego pobytu za granicą - pracuj za granicą, podczas którego byśmy nie pracowali. Kolejnym dogodnym rozwiązaniem będzie rejestracja własnego CV w zapleczach kilku pewnych a także legalnie funkcjonujących w Polsce agencji pośrednictwa pracy .

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis ranking kont, który także ma absorbujące materiały.

W przypadku takowej agencji zawsze należy sprawdzić, czy agencja ma certyfikat o wpisaniu do rejestru agencji zatrudnienia.


certyfikat
Napisał: Claus Günther
Na podstawie: http://www.flickr.com


Oczywiście obecność ogłoszenia o pracę nawet na najlepiej moderowanym zagranicznym portalu nie wyłącza możliwości, iż w rzeczywistości dana oferta jest znacznie mniej atrakcyjna, niżby to wypływało z jej opisu w ogłoszeniu, zaś pracodawca jest nierzetelny lub nawet próbuje wyłudzić jakąś opłatę, tak samo jak zdarza się to i w Polsce. Kiedy po wysłaniu dokumentów aplikacyjnych w odpowiedzi na konkretną ofertę zostaliśmy przywołani na rozmowę kwalifikacyjną bądź przywołani o podesłanie dodatkowych zaświadczeń, warto upewnić się, że mamy do czynienia z solidną firmą i chlebodawcą.
Skontrolujmy jej adres a także czy firma widnieje w rejestrach przedsiębiorstw danego państwa; poszukajmy także wpisów na forach internetowych o tym, jak ta firma traktuje pracowników, itd. praca za granicą musi być sprawdzona.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-01 11:47:33
Tagi: dom, praca, wyjazd, interes, posady