Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Informatyk na kontrakcie

Freelancer informatyk świetnie sobie żyje. Nie mają obowiązku zakładać niewygodnych garniturów. Nie mają nakazu zrywać się skoro świt i stać w korkach. Programując jako wolny specjalista samemu określają sobie czasy rozpoczęcia i zakończenia pracy. Można pracować w samych majtkach przed komputerem, nie zważając na żadne zwyczaje. Nikt nie kontroluje, nie wydaje poleceń. Osoby introwertyczne na pewno chwalą sobie brak kontaktu z obcymi ludźmi. Wszystko brzmi świetnie. Ale czy na pewno? Jakie minusy dostrzegają informatycy zarabiający jako freelancerzy?


internet
Napisał: TwojaBateria.pl
Na podstawie: TwojaBateria.pl
Informatyk, który planuje zarabiać na kontrakcie powinien wiedzieć kilka niewygodnych rzeczy. Sporym minusem tego typu pracy okazuje się umowa. Tu spotykane są jej 2 typy - umowa zlecenie i o dzieło. Niefortunnie, w naszym kraju wyłącznie etat gwarantuje całkowite składki na NFZ i emeryturę.

Ten materiał ma fascynujące wiadomości na omawiany wątek, lecz jeżeli masz chęć poznać podobne aktualności, to dokładnie przeanalizuj solidne informacje.

Układ o wykonanie dzieła nie zawiera takich benefitów w ogóle. W wypadku pracy na zlecenie ilość odprowadzanych składek różni się w zależności od miejsca pracy. Przed zdecydowaniem się na coś trzeba koniecznie wziąć ten aspekt pod uwagę. Informatyk freelancer, jeżeli napisze na zlecenie oryginalną aplikację, dostaje za to korzystne przeliczniki rozliczenia PIT.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj tu (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-paszy-gmp-i-szkolenia-dla-bran%C5%BCy-spo%C5%BCywczej.html) na ten temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie wahaj się!

Oprogramowanie jest postrzegane jako utwór, to sprawia, że pięćdziesiąt procent przychodu jest traktowana jako koszt uzyskania.

E-handel
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Programista freelancer może po jakimś okresie uświadomić sobie, że nie ma motywacji. To częste zjawisko, gdy nie ma w ogóle żadnego nadzorcy, pilnującego siłę zaangażowania. Persona, która wykazuje problem z organizowaniem swojego schematu roboty nie powinna brać pod rozwagę takiego rodzaju zatrudnienia, gdyż może to prowadzić do niezrealizowania zlecenia.

Jak widać, są dwie strony medalu. Pamiętaj o nich, kiedy będziesz oglądać ogłoszenia typu „freelancer praca z Java” lub „informatyk wolny zawód”. Wybranie sposobu zatrudnienia to naprawdę poważna decyzja. Należy skonfrontować swoje predyspozycje z światem realnym, by później nie żałować niczego.


Na podstawie: www.itkontrakt.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-15 01:19:45
Tagi: koszt, umowa, rozliczenia, składki, freelancer, decyzja