Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Karty rfid - do czego służą i w których miejscach można je wykorzystywać?

We współczesnych czasach praktycznie każdy z nas posiada w portfelu jakąś kartę. Czy będzie to karta do komunikacji miejskiej, do bankomatu, czy karta lojalnościowa, którą można otrzymać w różnych sklepach, ich działanie jest podobne. Ich nazwa to karty rfid, a używanie powyższych kart jest oparte na komunikacji z czytnikiem za pomocą systemu fal radiowych o różnej częstotliwości. Dzięki wykorzystanym w nich specjalnym układom elektronicznym można zapisywać i odczytywać dane. Co jeszcze należy wiedzieć na ich temat?
fragment karty kredytowej VISA
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto jest objaśnić szczegółowe działanie prezentowanych kart. Karty zbliżeniowe oparte na systemie rfid to trzy podstawowe elementy: wspomniany uprzednio czytnik, anteny, której przeważnie nie widać, gdyż jest wbudowana w czytnik i najważniejszej części – samej karty. Inaczej nazywane są one transponderami, gdyż to na nich zawarte są wszystkie dane. Rolą czytnika jest wytwarzanie pola elektromagnetycznego, jakie będzie zasilać kartę w sytuacji, gdy klient będzie chcieć ją zastosować. W karcie znajduje się część zbierająca energię, jaka umożliwia przesłać do czytnika dane przekazywane dalej do komputera, w jakim są przetwarzane. Nieodzownym pozytywem rfid jest brak konieczności bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu ludzie mają mniejsze obawy, że ich informacje zostaną skopiowane oraz wykorzystane w nieodpowiedni sposób. Zwłaszcza martwią się taką możliwością w przypadku użycia karty w nieznanych dotąd miejscach, na przykład w restauracji znajdującej się w innym mieście - więcej tutaj. Niestety dane da się skopiować w każdym wypadku, dlatego nie należy zostawiać karty, lecz natychmiast schować ją do portfela, aby nie doszło do żadnej nieprzyjemnej sytuacji. Nie da się funkcjonować bez kart, ale trzeba też wiedzieć, w jaki sposób ich używać, by ograniczyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze powinniśmy trzymać przy sobie, co zminimalizuje ryzyko ich kradzieży albo zgubienia.karty bankowe
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, w jaki sposób działają przedstawione karty.wejdź do serwisu darmowy program pit darmowy program pitZ pewnością jeszcze nieraz dostaniesz nową kartę zbliżeniową, np. do biblioteki, gdyż praktycznie każda instytucja wprowadza je dla swoich klientów. Warto je nosić przy sobie, ponieważ w większości przypadków w inny sposób nie będziemy mogli dostać się na swoje konto czy skorzystać z oferowanych w konkretnym miejscu usług.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 00:00:50
Tagi: czytnik, karty, portfel