Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

W czym może nam pomóc adwokat w RFN?

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej a także bliskie sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne przyczyny ogromnego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Wzrasta także liczba polskich firm inwestujących na terenie Niemiec. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi prawników specjalizujących się w prawie pracy. Coraz to większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie mające siedziby na terytorium naszego kraju. Kancelarie udzielają tych porad zarówno na rzecz pracodawców jak również na rzecz pracowników.


obsługa prawna w Niemczech
Niestety jak wykazują europejskie badania,10 - 20 procent ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez zatrudnienia. Często te osoby stają się alkoholikami. Niebezpieczny jest nadal panujące w naszym Polsce przeświadczenie, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (nasz link) co kusi zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielką mają szansę na znalezienie dobrej pracy w swej ojczyźnie. Na dodatek mit ten sieje się niczym gruźlica! Wystarczy tylko że ktoś ze wsi naopowiada jak to wspaniale żyje mu się w tym niemieckim kraju, a już pociąga za sobą połowę miejscowości. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś jedzie "w ciemno", często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.


Nie dziwi zatem fakt iż adwokaci (Sprawdź kancelaria adwokacka jurendt radom) w Niemczech balduin-pfnuer.de/pl mają pełne ręce roboty. Główne zagadnienia którymi się oni zajmują są: dochodzenie niewypłacanych należnych honorariów za pracę, ochrona zatrudnionego przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie oraz analiza umowy o pracę, także umów dla spółek, porady prawne dla pracodawców, sporządzanie wypowiedzeń, obrona klienta w postępowaniach tyczących się tzw. „pracy na czarno”, i w wielu innych. By jednak uniknąć konieczności pomocy adwokata (Szukasz pomocy prawnika? Polecam - podział majątku żarnowski) w Niemczech, radzę się porządnie do tej ważnej decyzji o wyjeździe przygotować. Najważniejsze nie jechać "w ciemno" ale do konkretnego, spodziewającego się naszej osoby pracodawcy oraz znać choćby podstawy języka niemieckiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-03 10:44:52
Tagi: Niemcy, porady, praca, usługi, umowy, kancelarie, adwokaci