Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Gra, która dzięki ciekawemu pomysłowi doczekała się kolejnych serii

Gra, która miała swoja premierę w 1933 roku i święciła triumfy pośród ogromu graczy. Okazała się dosłownie i w przenośni strzałem w dziesiątkę. Dosłownie, bo to typowa strzelanka, która jest najbardziej znaną grą tego typu na świecie, a w przenośni, bo wiele osób ją zakupił. Doom, bo o tą grę chodzi to science-fiction, gdzie fabuła ma bardzo duże znaczenie. Ludzie skolonizowali wiele planet m.in. Marsa i jego satelity. Na przejętych satelitach zorganizowano bazę wojskową, wysłany zostaje tam główny bohater, czyli postać, którą możemy prowadzić.


Scena z gry
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Główna postać to buntownik z wyboru, nie chciał strzelać do cywilów, zabił swojego oficera i w ramach kary trafił właśnie do ośrodka wojskowo-badawczego na jednym z satelitów, który ma być poznany i dzięki któremu ludzkość ma podbić inne układu słonecznego, jak też całkowicie inne wymiary. Początkowo wszystko jest w porządku. Jednak na jednej z satelitów Marsa dochodzi do wypadku. Z bramy innego wymiaru przechodzi do świata ludzi jakiś potwór, bestia – mniej więcej takie informacje otrzymują ludzie z drugiej bazy wojskowej. Następuje zerwanie łączności, a my razem z grupą żołnierzy mamy sprawdzić, co się tam stało. Doom składa się z 3 etapów, a każdy z nich to osiem poziomów, trudno, więc znaleźć, chociaż chwilę na nudę. To gra, która sprawiła, że ciężko było innym firmom ją przebić. Nowoczesne, jak na tamten czas, pomysły graficzne, sterowność postaci, cała oprawa graficzna jak i świetna fabuła wyniosły na całkiem inny poziom tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc fakt, że gracze domagali się kolejnych odsłon tej świetnie skonstruowanej gry.

Kolejna gra, która spowoduje, że nie będziesz chciał odchodzić od komputera

Thedas jest pogrążony w chaosie, a jak wiadomo, jeśli jest chaos konieczny jest ktoś, kto nad nim zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów sprawiła, że jedno Królestwo Ferelden ciągle nie może się pozbierać, a Imperium Orlais nadal jest w rozsypce. Dzięki temu połączono dwie gry, jedynkę, która gracze uwielbiali i dwójkę, która spotkała się z duża krytyką. Panujący chaos prowadzi do pomieszania postaci z różnych wymiarów i trzeba temu zaradzić. Jak łatwo się domyślić na czele Inkwizycji jesteśmy my, czyli główny bohater tej gry. Będąc przywódcą organizacji jesteśmy obarczeni bardzo odpowiedzialnym zadaniem – mamy doprowadzić do ładu i porządku. Będziemy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji, które nijak nie da się podpiąć pod tylko dobre lub tylko złe.

Nasza moralność, a co za tym idzie decyzje przez jej pryzmat podejmowane, będą miały ogromny wpływ na to, co dalej będzie się działo w grze. Akcja będzie inna po podjęciu dobrej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy zrobimy jakiś błąd. W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najlepsze z dwóch serii i dorzucił do tego jeszcze parę bardzo interesujących rozwiązań. Świetna fabuła, zaskakująca precyzją oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-03 16:01:52
Tagi: komputer, gra, gier komputerowych