Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Kiedy najfajniej wyjechać do Indii?

Indie są dużym krajem rozpościerającym się od 8 do 33 równoleżnika o ogromnej rozmaitości ukształtowania terenu, od dużych równin, dolin rzecznych, aż do łańcuchów górskich Himalajów.




Nie trudno zatem przewidzieć, iż pod względem pogodowym wszystko jest w tym państwie prawdopodobne. Odnajdują się w Indiach regiony z praktycznie całoroczną pokrywą śnieżną aż do tropikalnych rejonów przybrzeżnych dlatego wspaniałe są Indie wycieczki (Relaksmisja). Pewne obręby są niemal pustynne i słabo zaludnione, inne zaś intensywnie użytkowane rolniczo, między innymi poprzez uprawę ryżu. Duża część Indii podlega silnym działaniom Azjatyckiego monsunu. Ów monsun dmie nie zawsze z jednego kierunku, często zmienia swój bieg zależnie od pory roku. Zacząwszy od czerwca aż do października prawie całe Indie są pod działaniem monsunu ciągnącego przez państwo z południowego zachodu. W górskich regionach może powodować rzęsiste opady. Z pewnością najchłodniej i najsuszej jest w całym państwie od grudnia do lutego. Dmuchają wtenczas tylko lekkie bryzy z północy. Dają niewiele deszczu jak też nierzadko bezchmurne niebo. Na południu kraju jest przeważnie deszczowo od maja do początku czerwca. Teoretycznie monsun może też ucichnąć. To odbija się ogromnie silnie na indyjskim klimacie, sprawia ludziom ogromne problemy jak też zagraża zbiorom. Jeżeli chodzi o Indie pogoda może zatem być nieprzewidywalna ( w Indiach).


budowanictwo
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najlepszy okres na urlopowy wypoczynek w Indiach, są to miesiące od października do marca, a szczególnie listopad i grudzień. W okresie lata właściwie na całym terenie Indii panują spiekoty, jakie mogą zepsuć radość pobytu w tym ślicznym kraju.




Jeśli idzie o Indie wycieczki, wszelki region Indii przyciąga podróżników z rozmaitych przyczyn.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy pizza koszalin tego tematu zapraszamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości.

Jednych ciekawi duchowa a także materialna strona owej starej cywilizacji, drugich ciepłe morze a także piaszczyste wybrzeża, a jeszcze innych wysokogórskie wycieczki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-27 19:11:56
Tagi: morze, Azja, turystów, raj