Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak założyć spółkę z.o.o.

Porady prawne znalazły sobie miejsce w Internecie i zaczęły cieszyć się popularnością. Okazuje się, że wcale nie jesteśmy zmuszeni chodzić do takich miejsc, jak kancelaria prawna, by uzyskać odpowiedź nawet na arcytrudny kazus sądowy.

Poza tym porady prawne mają niższy koszt od standardowych firm prawniczych, oferując podobną jakość usług. Przed pojawieniem się porad online, w przypadku kiedy kogoś nie było stać na wynajęcie prawnika, trzeba było szukać rozwiązania w instytucjach takich jak placówki porad dla studentów i biuro parlamentarzysty. A to jest jasne, że nie każdy ma okazję (szczególnie zamieszkując w niedużej miejscowości), by się do nich dostać.

prawo
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Dobrze jest też zajrzeć na jeden z mnogości dostępnych serwisów tematycznych, jakie znajdują się na rodzimym rynku sieciowych porad prawnych. Część z nich jest płatna, reszta oferuje darmową pomoc. Dostępne są portale poświęcone określonemu typowi usług, czyli np. specjalizacjom prawo rodzinne albo prawo administracyjne, jak i też istnieją bardziej ogólne biura prawne online. Spory odsetek stron z poradami internetowymi zawiera obszerne bazy aktów sądowych oraz minionych procesów, dzięki czemu możemy własnoręcznie odszukać odpowiedź na prawną zagadkę. To szybki i sprawdzony sposób. Zwykle można to zrobić przez wyszukiwarkę, wpisując określony problem plus rodzaj sprawy (np. prawo rodzinne)Polecam skorzystać z wielu internetowych portali tematycznych, jakie znajdują się na krajowym rynku sieciowych porad prawnych ( Lex). Pewien procent z nich udziela rad za opłatą, reszta zapewnia bezpłatną pomoc. Dostępne są serwisy dedykowane wąskiemu rodzajowi porad, czyli np. obszarom prawo rodzinne lub prawo (zobacz spc ip) administracyjne, jak i również uniwersalne poradnie online. Znakomita część portali z poradami online posiada przepastne bazy dokumentów prawnych oraz minionych spraw, dzięki czemu możemy własnoręcznie poszukać odpowiedzi na nasze pytanie.

Pragnę namówić Cię na moje www. To świeża witryna, która zawiera masę interesujących treści. Miło będzie również, jeżeli napiszesz ocenę.

Oszczędzi to czas i pieniądze. Bazy zawierają wyszukiwarki, do których należy wklepać nasz problem oraz dziedzinę sprawy (np. prawo rodzinne)

Na początku trzeba sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności konieczna jest oczywiście pomoc notariusza. W umowie umieszczamy najistotniejsze dane o firmie i deklarujemy zarząd spółki.

Jeśli planujemy funkcjonować na takiej zasadzie warto wcześniej udać się na spotkanie do radcy prawnego, który zajmuje się tego rodzaju kwestiami. Odszukanie go także nie przysparza wielkich kłopotów. Wystarczy skorzystać z internetu np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia na pewno dostaniemy w rezultacie odnośniki do wielu stron wysokiej klasy specjalistów w tej dziedzinie. Nie miejmy obaw czy zwracać się o rady. Nie jest to wyjątkowo drogie, a zyskamy pewność, że wszystkie dokumenty mamy w porządku, dostaniemy dokładne informacje o ryzyku jakie może być związane z takiego typu formą działania i rozwiane zostaną wszystkie nasze wątpliwości.

Później należy zadeklarować kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Na końcu spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, dokąd w terminie do 6 miesięcy od zawarcia umowy należy zanieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i kwit przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się nie zapomnieć także o liście wspólników i ich danych identyfikacyjnych (Zobacz kto to radca prawny z Oleśnicy). Potem jest czas na uregulowanie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i GUSie. Od początku roku firmę można zarejestrować elektronicznie, ale wiąże się to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-27 09:07:56
Tagi: biuro, porady, rejestracja, czas, prawo, umowa, kancelaria, prawo rodzinne, radcy, ryzyku