Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Programy motywacyjne jako nagradzanie najlepszych pracowników

Współcześnie pracodawcy coraz częściej rozumieją korzyści płynące z odpowiedniego motywowania pracujących. Taka forma premii wzmaga zaangażowanie pracowników i ugruntowuje stosunki z przedsiębiorstwem, co bezpośrednio przekłada się na wyniki firmy.


w biurze rachunkowym
Napisał: Grupy .NET i IT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla wielu pracodawców programy motywujące mają na celu zatrzymanie najlepszych pracowników w firmie.


Jednak każdego człowieka do działania motywują różne wyróżnienia. Jedni doceniają ideały rodzinne, drudzy dobrą rozrywkę, a jeszcze inni wrażenie bezpieczeństwa. Z tej przyczyny programy motywacyjne powinny być dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika zespołu. Każdy program motywacyjny musi być przystosowany do metod i oczekiwań firmy.


Zwykle spotykanymi składnikami służącymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, bądź auta które służą pracującym również do użytku prywatnego.

Przedstawiana w tym miejscu problematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź dalej, który publikuje pokrewne zagadnienia.

Inną formą motywowania jest kolejne zabezpieczenie medyczne indywidualne, lub rodzinne, a także fundowane przez jednostkę ubezpieczenie na życie. Może to być również interesująca wycieczka, weekend w spa, karnet do kina, czy też wyprawa integracyjna. Dla przeróżnych zespołów pracowników należy kierować dostosowane programy motywacyjne, jakie budują ich motywację do aktywności, a to przyczynia się do maksymalizacji zysków. Pakiety motywacyjne dla pracujących mogą być różne ze względu na stanowisko i jego pozycję w budowie firmy.


Nawet najbardziej oryginalny program motywacyjny nie okaże się efektywny wtedy, gdy pracownik będzie miał wrażenie, że jest wynagradzany znacznie gorzej, aniżeli jego odpowiednicy w różnych przedsiębiorstwach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-24 00:00:58
Tagi: program, efekty, firma, zysk, korzyści