Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakimi sposobami szuka się obecnie pracowników na wolne etaty, jakie powinny być najważniejsze etapy samej rekrutacji.

Każda firma chcąca zatrudnić nowych ludzi stoi przed problemem ich znalezienia. Mimo że teoretycznie bezrobocie bez przerwy utrzymuje się na wysokim poziomie, to niestety często trzeba będzie pracowników szukać długo, szczególnie jeśli się będzie potrzebować specjalistów najwyższej klasy.

rekrutacja, praca, oferty pracy
Już samo szukanie pracowników dla wielu właścicieli jest dużym wyzwaniem, szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, bo najczęściej będą się tym zajmowali właściciele albo kierownicy działów. Po umieszczeniu ogłoszeń w internecie i prasie może na nie przyjść mnóstwo odpowiedzi, i pierwszym krokiem będzie ich wstępne przejrzenie.Ocenia się, że blisko połowa nadesłanych zgłoszeń zupełnie nie odpowiada wymaganiom pracodawców, niestety jednak trzeba poświęcić czas na ich przeczytanie. W niektórych sytuacjach, kiedy nie będzie ściśle określonych wymagań można będzie trochę złagodzić kryteria i dać szansę także innym kandydatom.

Jeśli zaintrygowała Cię prezentowana problematyka, śmiało sprawdź ten link - to opracowanie zapewne również okaże się dla Ciebie wartościowe.

Natomiast jeżeli przeprowadzana będzie rekrutacja specjalistów na określone stanowisko, to w takich przypadkach pewnych wymagań nie można zredukować.

Po wstępnej selekcji kandydatów przychodzi kolejny etap, czyli odbycie rozmów kwalifikacyjnych z nimi. Trzeba zaplanować sobie wtedy trochę czasu na spotkania, jeżeli chętnych będzie nieco więcej to etap ten potrwać nawet może kilka tygodni.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje (https://contra-odszkodowania.pl/) w odniesieniu do prezentowanego postu. Przeczytasz w tamtym miejscu pokrewne materiały, które zapewne Cię zafascynują!

W największych firmach rekrutacja personelu często ma kilka etapów, pierwsze z nich sprawdzają wiedzę i doświadczenie kandydata z tym co wpisał do swojej aplikacji, a dodatkowo pozwolą na ocenę znajomości języka, a na następnych ustala się z decyzyjnymi osobami wszystkie warunki zatrudnienia.

Wiele firm posiada wyodrębnione działy HR, wówczas pierwsze etapy rekrutacji wykonują ich pracownicy, dzięki odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu znacznie łatwiej będzie dzięki temu znaleźć najlepszych kandydatów. Coraz częściej zdarza się również, że firmy zlecają znalezienie pracownika doradcom personalnym, dotyczy to w szczególności szukania ludzi na kierownicze funkcje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-22 16:55:00
Tagi: firma, kandydat, stopa bezrobocia, personalne