Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Wypoczynek w stolicy Tatr- czy aby naprawdę warto?

Tatry to najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat, który z kolei jest jednym z największych pasm w Europie. Spory poziom różnicy wysokości terenu, znakomite krajobrazy, lokalne społeczeństwo i kultura, czyste i orzeźwiające powietrze oraz zasobna flora i różnorodna fauna, czyli po prostu obcowanie z dziką przyrodą. Po polskiej stronie Tatr, u podnóży tych wspaniałych gór, leży miejscowość o nazwie Zakopane. Początki Zakopanego datuje się na szesnasty wiek, kiedy to powstała jako osada pasterska. Największy rozkwit Zakopanego ocenia się na dwudziesty wiek. W przedziale lat 1910-1930 osiedliło się tam o dziesięć tysięcy więcej osób, a w latach 1931-1989 przybyło jedenaście tysięcy nowych ludzi.

Zakopane - góry
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Miejscowość tą śmiało należy określić mianem miasta, które wielu Polaków kojarzy z określeniem „stolica Tatr”.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaintrygowała Cię zawartość tego wpisu, to doczytaj więcej (www.kormoran-rowy.pl/) następne niebywale fascynujące informacje w nowym wątku.

W Zakopanym odbywały się liczne mistrzostwa sportowe powiązane ze sportami zimowymi, do których należały mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym i mistrzostwa Europy w biathlonie. Co roku przeprowadzane są tu zawody pucharu świata w skokach narciarskich, a przeprowadzane są na Wielkiej Krokwi – największej skoczni narciarskiej w Polsce (wraz ze skocznią imienia Adama Małysza, najbardziej rozpoznawalnego polskiego skoczka dziejach.

Zakopane zimą
Napisał: Greger Ravik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje w Zakopanym zarówno latem, jak i zimą są w stanie dostarczyć bardzo dużą ilość przyjemnych i wiekopomnych przeżyć . Można tam pokosztować prawdziwych góralskich dań, a między innymi ziemniaki z kapustą lub też typowy przysmak dla klimatu górskiego – kozie sery.

Jeżeli masz ochotę wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tutaj pizza korona i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Najczęściej spożywanym mięsem jest głównie baranina. Poza aspektem związanym z kuchnią, warto jest wybrać się na urlop w górach ze względu na fantastyczne widoki, czyściutkie powietrze i wielokilometrowe szlaki turystyczne które prowadzą przez szczyty i doliny. Ciekawym miejscem są również Karkonosze: ciekawe propozycje

Będąc w Zakopanym, nie jest dobrze aby pozwolić sobie na odpuszczenie wycieczki na Morskie Oko, czyli największe i na pewno najznakomitsze jezioro tatrzańskie, otoczone zewsząd wysokimi wzgórzami. Jezioro to znajduje się na terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych na terenie Polski. Na zwiedzenie tego miejsca warto poświęcić nawet kilka dni i zapłacić każdą złotówkę na doświadczonego przewodnika.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:02:48
Tagi: stolica Tatr