Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakie są najbezpieczniejsze metody na archiwizację danych?

Każdy musi utrzymywać porządek na swoim komputerze. Jeśli problem z odnalezieniem danych tyczy się wielkiej firmy, to powinna ona zatrudnić specjalistę, który będzie archiwizować wszystkie dane.
W każdej znacznej firmie powinna być prowadzona porządna archiwizacja danych na oddzielnym nośniku tego typu jak dodatkowy dysk twardy lub pendrive. Warto oddzielnie archiwizować zdjęcia, filmy lub informacje kadrowe. Dane należałoby podzielić na tematy oraz odnośnie ich kompresji. Robiąc kopię, niezłym rozwiązaniem jest ich spakowanie czyli kompresja. Spowoduje to, że pliki będą mniejsze i zajmą mniej miejsca na nośniku, na jakim będą archiwizowane. Kompresując pliki, użytkownik może zaoszczędzić nawet 60% miejsca, a w co poniektórych przypadkach nawet 90%. Wielu użytkowników nie pakuje danych, ponieważ obawiają się, że stracą one na jakości. Nie ma się wcale czego obawiać, gdyż pojęcie "kompresji stratnej" zwyczajnie nie istnieje. Wtedy informacje byłyby uszkodzone oraz nie można by było ich odtworzyć.


CV
Napisał: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obecnie wracają do łask płyty DVD, na jakich można zapisywać archiwizowane dane (zobacz niszczenie danych osobowych na dyskach). Płyta jest o tyle niezłym rozwiązaniem, że jest ona niewrażliwa na zmoczenie i pole magnetyczne. Zgromadzone na nich informacje nie potrzebują przepisywania po pewnym czasie. Naturalnie płytę można by wygiąć czy też porysować. Jeżeli jednak szanujemy swój sprzęt i chronimy go przed młodszymi dzieciakami, to uszkodzenie płyty przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Atutem takiego archiwizowania danych może być także to, że dane zarchiwizowane na płycie nie będą zarażone jakimkolwiek wirusem.
Archiwizacja danych na płytach zajmuje dużo godzin oraz dane z płyty muszą być zapisane jeszcze na innym nośniku. Można by też nagrać kilka płyt, jakie zawierają te same dane. Jeżeli dane mieszczą się na pendrive, także mógłbyś zapisać je kilka razy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 15:05:27
Tagi: komputer, informacje, gra, firmy, firm