Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Z jakiej przyczyny poleca się wybrać się na urlop na Mazurach?

Każdego roku coraz większy procent Polaków wybiera urlop poza granicami naszego pięknego kraju. Jest jednak pewne powiedzenie, które idzie tak: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgadzam się z tym, lecz należy postawić sobie pytanie z jakiego powodu wolimy wyjeżdżać z kraju zamiast spędzić wakacje w Polsce? Czy odpowiednia znajomość wszystkich regionów Polski sprawia, że szukamy czegoś innego? Prawdopodobnie nie. Czy znajomi zasugerowali nam, że w Chorwacji jest fantastycznie, że w bieżącym roku trzeba polecieć właśnie tam? Możliwe.

na Mazurach
Napisał: evoonia
Na podstawie: http://www.flickr.com
A może niektóre miejsca w naszym kraju są zbyt słabo zareklamowane? To też wydaje się być prawdopodobne. I tak też pewnie jest w przypadku Mazur – regionu geograficzno-kulturowego leżącego w północno-wschodniej części naszego kraju. Każdy z nas wie raczej o Mazurach lecz albo nie było możliwości by tam pojechać, albo wybrało się zaledwie parę razy.

Fascynują Cię dane na ten temat? To świetnie, gdyż mamy pełny tekst (http://tort-artystyczny.pl/torty-na-zamowienie/), który posiada jedynie informacje, których właśnie potrzebujesz.

Zamiast Mazur wolimy wyjazdy za granicę, czasami wyjeżdżamy nad polskie morze lub w góry, a czasem nawet decydujemy się na pozostanie w domach. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury nieco lepiej się zareklamowały i zachęciły turystów do przyjechania w to miejsce? Urlop na Mazurach może być przeżyciem niezapomnianym.

Mówi się, że kiedy pojedziesz tam raz, będziesz chciał wracać tam każdego roku. Określenie to powstało zapewne za sprawą licznych zalet Mazur. Jeśli znudziły cię standardowe noclegi w pokojach gościnnych lub namiotach, wynajmij żaglówkę i wypływaj na jeziora rejonu mazurskiego. Oszałamiające widoki i bardzo czyste powietrze w tym niemal całkowicie nienaruszonym przez ludzi miejscu pozwalają nie myśleć o szarej codzienności i wszystkich problemach, które zostawiłeś daleko za tobą. W wielu miejscach istnieje sposobność łowienia ryb, a te, które uda się złapać można samemu przyrządzić i zjeść na obiad.

Przez większą część pobytu nie trzeba nawet opuszczać łodzi ponieważ można przez parę dni żeglować bez przerwy i cieszyć się każdą chwilą obcowania z przyrodą. Kiedy już będzie trzeba zejść na ląd by uzupełnić zapasy… cóż, nie warto zmarnować ani jednej chwili ale jak najszybciej wrócić na łódź i popłynąć na szerokie wody przepięknie położonych jezior. Wypoczynek w tym miejscu ukoi nerwy każdego przemęczonego mężczyzny, każdej przemęczonej kobiety i pomoże zapomnieć o całym świecie przez cały czas spędzony na urlopie na Mazurach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:10:56
Tagi: noclegi, Bałtyk