Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Realizacja dziecięcych marzeń w dojrzałym wieku.

Zagadnienie, jak bardzo różnią się wyobrażenia od stanu faktycznego, godne jest poświęcenia mu kilku pokaźnych tomów. Znacie to, planujecie coś przez jakiś czas, pewien projekt, który ma być naprawdę świetnie, wyobrażacie sobie jaki będzie jego efekt, jak niesamowicie przypadnie on do gustu wszystkim interesującym się tematem. W końcu przychodzi moment, kiedy twoje dzieło ma zostać przedstawione światu, ty patrzysz na reakcję widzów i... nic wielkiego, a wręcz klapa. Rzeczywistość kolejny raz zwyciężyła.

Nowy Walkman®: muzyka na trzy sposoby
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony
Co w takim wypadku można zrobić? Jasna sprawa, łatwo zamknąć się w sobie i obrazić na cały świat, ale czy to załatwia sprawę? Niekoniecznie. Choćbyśmy nie wiem, jak z nią walczyli zostaniemy jedynie jak nieszczęsny Don Kichot walczący z wiatrakami. Zasada jest taka, żeby nie robić sobie zbyt przesadnych oczekiwań, popatrzmy na zagadnienie z dystansem i swego rodzaju pokorą, która uczuli nas na ewentualną porażkę. Będąc nastawionym na normalny efekt spotka nas mniejszy zawód aniżeli gdybyśmy spodziewali się aplauzu czy owacji na stojąco.Problem ten jest istotny, jeżeli idzie o wybranie studiów wśród młodzieży. Jakież to oni maja oczekiwania co do wybieranych przez nich kierunków studiów. Niektórzy wybierają archeologię, gdyż poznała kilka książek o niesamowitych odkryciach, a więc maja w głowie skrót myślowy: może i ja dokonam jakiegoś odkrycia.

Czy analizowany post nie jest niebanalny? Jeśli tak uważasz, kliknij tutaj - zalecam ten artykuł (www.galerialucznik.pl/pl/blog/maszyna-do-szycia-z-overlockiem-1559823462.html), gdyż odnajdziesz tam przykuwające wzrok teksty.

Kolejna osoba pragnie studiować muzykologię, gdyż bardzo interesuje się muzyką, zna klasykę, grupy takie jak Pink Floyd, Led Zeppelin lub The Doors, a także ma dużą wiedzę na temat współczesnej muzyki, ma pojęcie co grają Kings Of Leon oraz Foals. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, bo wydaje mu się, że zna się na polityce i chciałby odnieść sukces w polityce. Ogląda często Wiadomości oraz Fakty, zna kilka książek, które każdy politolog powinien znać.

A później pojawia się świat rzeczywisty. I ten niedoszły archeolog zamiast odkrywania czegoś niezwykłego dostaje łopatę i kopie w ziemi niedaleko uczelni, muzykolog uczy się na pamięć nut, czyta niejasne dla niego artykuły i dowiaduje się po raz kolejny, że nie ma słuchu muzycznego. Współczesna muzyka natomiast dla jego nauczycieli to lata dwudzieste XX wieku. Także przyszły politolog trochę się zawiódł, gdyż co prawda wystartował bardzo dobrze i nawet wstąpił do młodzieżówki jakiejś partii, lecz przekonał się, iż kto chce zrobić karierę w polityce, musi być trochę bardziej bezczelny niż on sam.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 08:59:07