Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak najlepiej ubezpieczyć samochody ciężarowe? Istnieje wiele kryteriów dobrego wyboru odpowiedniej firmy, dowiedz się na co zwrócić uwagę

Firmy transportowe muszą uiścić opłatę za zakup i zarejestrowanie nabytych pojazdów, ale nie są to jedyne koszty. Prowadząc firmy transportowe czy inną działalność gospodarczą z użyciem samochodów ciężarowych, kierownicy takich firm powinni liczyć z kosztami ich eksploatacji, a także z ubezpieczeniem swoich pojazdów.

Ciężarówki
Napisał: Jean-Pierre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli firma ma jeden czy dwa samochody ciężarowe, to koszt ich ubezpieczenia raczej nie nadszarpnie finansów firmy, lecz jeśli jest to firma typowo transportowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie stanowiło znaczny wkład finansowy. Z pewnością właściciele takich wozów będą zmuszeni wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kwota jaką trzeba będzie zapłacić uzależniona jest od różnych składowych: regionu, ale niestety przede wszystkim od firm sprzedających ubezpieczenia, których oferta jest dość zróżnicowana. Właściciele firm spedycyjnych muszą dobrze ją prześwietlić - .

Zakres ochrony ubezpieczenia OC został ustawowo dokładnie zdefiniowany, dlatego produkt finalny jaki sprzedają firmy(zobacz audyt prawny wrocław) ubezpieczeniowe, jest taki sam, ale cena zmienia się u wszystkich ubezpieczycieli. Aby dokonać rozliczeń jak i pewnych porównań cen ubezpieczenia OC auta dostawczego, trzeba wciąć pod uwagę konkretne kryteria dotyczące auta, właściciela oraz regionu, w którym firma funkcjonuje. Rozbieżności w kosztach ubezpieczenia są spore, dlatego zagadnienie finansowanie pojazdy ciężarowe można rozumieć różnie - w zależności od czynników branych pod uwagę - .Samochody ciężarowe
Napisał: Glen Wallace
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo istotna jest analiza rynku ubezpieczeniowego. Jedni ubezpieczyciele uznają historię przebiegu ubezpieczenia, niektórzy jednak niekoniecznie – i wtedy kwota ubezpieczenia drastycznie idzie w górę. Również to trzeba wiedzieć, iż najczęściej firmy ubezpieczeniowe patrzą na to, czy samochód ciężarowy jest własnością jednej osoby prowadzącej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeżeli jest to spółka, to kwota ubezpieczenia OC jest wyższa. Ubezpieczenie AC to natomiast zupełnie inna historia. Jest ono o wiele droższe oraz bardziej złożone. Dobrze jest zawierać umowy na takie ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nieobowiązkowe OCP i OCS. Ze zapisami zawartymi w regulaminie tych ubezpieczeń najlepiej zapoznać się bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:44:48
Tagi: samochody ciężarowe, ubezpieczyciel, firmy ubezpieczeniowe, ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie AC