Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak efektywnie pobrać należny dług od mieszkańca RFN?

Prowadzenie interesów w Republice Federalnej Niemiec to często lukratywna działalność. Niestety, możemy stać się ofiarą oszustów. Jak najprościej otrzymać należne nam środki finansowe?


Przede wszystkim, możemy wysłać wezwanie do zwrotu długu. W dokumencie należy dokładnie zaznaczyć, czego dotyczy dług oraz skonkretyzować ostateczną datę uregulowania należności.

Zaabsorbował Cię przedstawiany w tym miejscu temat i poszukujesz poza tym dodatkowych danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu (https://www.eccoholiday.com/).

Musimy także przekazać dłużnikowi, że w przypadku nie uregulowania zobowiązań, sprawa zostanie przekazana do windykacji. Dla zadłużonej osoby to wyjątkowo
dług
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
niekomfortowa okoliczność, ponieważ to ona będzie zmuszona opłacić koszty operacji. Windykacja należności w Niemczech to jednakże nie rzadkość. Według szacunków, aż 25 proc. transakcji nie jest regulowana terminowo!

Jeżeli nasze wezwanie nie poskutkuje spłaceniem zobowiązań, możemy przekazać sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to zakres wyspecjalizowania różnych rodzimych kancelarii prawniczych . Ich prawnicy władają językiem niemieckim, co znaczy, że bez kłopotów nawiążą kontakt z dłużnikiem. Na piśmie i telefonicznie będzie ponownie poproszony o uiszczenie zadłużenia.

Miałeś szansę przeglądnąć tutaj wiele niebanalnych postów, czyż nie? Równie moja strona internetowa (https://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej) oczekuje na Ciebie pod tym linkiem, a tam sporo detali.Jeżeli i to nie pomoże, personel kancelarii zarekomendują wierzycielom zaczęcie procedury sądowej. Niemieckie regulacje proponują dwa typy działania – uproszczone lub zwykłe. Procedura uproszczona ułatwia odzyskanie należności już w przeciągu dwóch miesięcy. Warunkiem jest jednakże uznanie jej przez dłużnika. Jeśli tak się nie stanie, wierzyciel powinien zdecydować się na postępowanie zwykłe. Będzie musiał być również przygotowany na dłużej trwającą procedurę i konieczność przedstawiania należytych dowodów przed sądem.


Windykacja należności w Niemczech nieco różni się od procedur przyjętych w Polsce. Przede wszystkim, niemieckie prawo ochrania dłużnika, a nie wierzyciela, jak to obowiązuje w przypadku polskich regulacji. Nie oznacza to wcale, że wierzyciel jest na przegranej pozycji. Chcąc zwrotu należących się mu pieniędzy, powinien jednak zwrócić się z prośbą o pomoc do jednej z kancelarii prawnych specjalizujących się w tym typie działalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:10:24
Tagi: kancelaria, dłużnik, wierzyciel