Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Faktoring - jego niezbędni uczestnicy a także najbardziej ważne rodzaje

Bardzo wielu spośród nas kiedy tylko słyszy o faktoringu posiada bardzo mylne skojarzenie typu: "Czy jest to dokładnie to samo co zwykła faktura?". Wbrew pozorom rozmyśla tak bardzo wielu spośród nas, głównie z powodu braku zainteresowania tego typu tematami.


Dlatego dzisiaj opowiemy troszkę na ten temat - ogólną definicję bez żadnego problemu odnajdziemy w sieci internetowej, więc my skoncentrujemy się na tych mocniej "szczegółowych" rzeczach, bez których nasz temat w ogóle nie byłby tym, czym jest.


urzędnik
Napisał: Da Sal
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na początku należy mieć świadomość, iż powstały dokładnie trzy podmiotu faktoringu, pośród których to wyróżniamy: Pierwszą - Faktora (który to zazwyczaj bywa bankiem lub już określoną instytucją pozabankową); 2.

Odwiedź naszą nową witrynę. Tam znajdują się frapujące treści. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle miło, jeśli wątki będą Ci się podobać.

Faktoranta (czyli konkretnego przedsiębiorcę, który właśnie korzysta z owej usługi faktoringowej); a także 3. Dłużnik faktoringowy (czyli w skrócie kontrahent z góry określonego faktoranta).
Co do samych rodzai faktoringu, to możemy go podzielić ze względy na trzy dosyć specyficzne cechy: 1. Podział powiązany z ryzykiem niewypłacalności klienta (mamy tutaj a więc faktoring właściwy, niewłaściwy a także mieszany); 2. Taki ze względu na jedynie sam termin powiadomienia osoby zadłużonej na temat już zawartej umowy faktoringowej (a więc faktoring otwarty, półotwarty oraz tajny); oraz nie słabiej istotny 3.

Czy pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to wejdź na ten odsyłacz i zdobądź użyteczne info (http://twojprawnik.net/) też na pokrewnej witrynie.

Czyli mający podział ze względu na tę konkretną chwilę dostania zapłaty za już sprzedaną wierzytelność (w tym przypadku możemy wyróżnić tak zwany faktoring dyskontowy, faktoring zaliczkowy, oraz taki odrobinę mocniej specyficzny faktoring wymagalnościowy). Na finisz warto zauważyć, iż sam faktoring posiada wiele plusów, lecz i też minusów, dlatego zanim podejmiemy jakiekolwiek działania warto nad nimi pomyśleć!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 08:33:32
Tagi: bank, usługi, działania