Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Zalety obligacji korporacyjnych

Obligacje korporacyjne to dość powszechna od lat metoda finansowania. U nas właściwie jest coraz chętniej wybierana. Przyczyną o wiele większego zainteresowania obligacjami korporacyjnymi jest w głównym stopniu rosnąca świadomość Polaków w tej kwestii.
Różne firmy w Polsce zdobywają pieniądze konieczne do działania zwykle z własnej kieszeni, a również dzięki kredytom (zobacz pożyczka pod zastaw domu) z banków. Pierwsza metoda jest najłatwiejsza, niestety nie każdego na to rozwiązanie stać. Drugi natomiast jest troszkę bardziej skomplikowany, a oprócz tego wiąże się z koniecznością późniejszej spłaty posiadanego zobowiązania. Innym rozwiązaniem może okazać się oferta obligacji korporacyjnych (więcej o obligacjach PCC Rokita). Obecnie obligacje mogą być emitowane nie tylko przez te bardzo duże firmy, lecz także te nieco mniejsze, a nawet posiadające niewielki kapitał. Emisja obligacji korporacyjnych zapewnia mnóstwo alternatywnych korzyści i może stanowić alternatywę dla popularnych banków kredytowych.Wiele firm zauważa w obligacjach korporacyjnych możliwość łatwiejszego pozyskania funduszy. Koszty emisji są ustalane indywidualnie. Trzeba również wziąć pod uwagę, iż początkowo opłacane są wyłącznie odsetki, natomiast wartość nominalna obligacji dopiero w terminie wykupu, brak więc jakichkolwiek rat kapitałowych. To w dużym stopniu upraszcza finansowanie wybranych projektów. Warto sprawdzić emisja obligacji korporacyjnych PCC

finanse
Napisał: osseous
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejna korzyść z obligacji korporacyjnych to dodatkowo wizerunkowa promocja spółki. Firma, które emituje papiery dłużne uważana jest za nowoczesną i prorynkową. I właśnie z uwagi na wizerunek dużo firm decyduje się na tego typu praktyki. Nie powinniśmy jednak zapominać o wadach, jakie w niektórych przypadkach okazują się wręcz przeszkodą dla przedsiębiorstw. Emisja obligacji korporacyjnych zwykle dotyczy większych kwot, dlatego też w wielu przypadkach o wiele bardziej opłaca się niewielki kredyt czy pożyczka. Należy również wspomnieć, iż cała procedura emisji jest często czasochłonna. Zdobycie wszelkich niezbędnych dokumentów, a także przejście wszystkich procedur może potrwać nawet do paru miesięcy. Niewątpliwie jest to jednak duża szansa dla przedsiębiorstw, które są zainteresowane różnorodnymi sposobami finansowania firmy, a jednocześnie myślą o ciągłym rozwoju działalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:25:15
Tagi: fundusze, kapitał