Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

W jaki sposób zdobyć odszkodowanie za wypadek przy pracy w Wielkiej Brytanii?

Emigrując do pracy za granicę, udając się na wycieczkę lub z wizytą do znajomych warto przed wyjazdem zorientować się jakie przywileje dotyczą przebywających na terenie danego państwa osób w razie wypadku. Do kogo udać się po pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.


Budowa, budowa domu
Napisał: A Repository (best viewed in Sets)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach publicznych. O ile pokrzywdzony miał wypadek nie ze swojej winy, może ubiegać się o odszkodowanie. Konieczne jest, aby wniosek o odszkodowanie zgłosić do trzech lat po zdarzeniu. Wiadomości na temat należnych odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Niebezpieczne wypadki w miejscu pracy mogą mieć różne przyczyny. Jedną z najczęstszych jest brak zapewnionego przez pracodawcę szkolenia, niesprawny sprzęt lub pomyłka pracownika. Zaistniały wypadek trzeba najszybciej, jak to możliwe zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli wina leży po stronie pracodawcy, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Po kolizji drogowej zwrot odszkodowania może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do mechanika, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, wynajęcie pojazdu zastępczego, odszkodowanie za zniszczenie mienia, koszty pobytu w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone w wyniku niezdolności do pracy zarobki.

W celu przyspieszenia procesu odzyskania pieniędzy pokrzywdzony powinien zgłosić kolizję policji, wykonać fotografie uszkodzonego samochodu oraz miejsca zdarzenia, a także zwrócić się z prośbą do świadków o zeznania i dane kontaktowe. Uporządkowana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwierzytelni zaistniałą sytuację, dzięki czemu oczekiwanie na należne odszkodowanie (sprawdź ofertę od profesjonalnej firmy od odszkodowań - odkup szkody contra odszkodowania) skróci się do minimum. Obowiązkiem sprawcy wypadku jest udostępnienie swoich danych poszkodowanemu i zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu użyteczności publicznej to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i instytucjach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i pojechać na badanie lekarskie.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć skutecznie odszkodowanie (polecam artykuł związany z: zbyt niskie odszkodowanie z oc sprawcy) za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Kwota odszkodowania to suma trzech części. Pierwszą z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jest ono zależne od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Odnoszą się one do konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego pojazdu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na zakończenie postępowania prawnego można czekać od 3 miesięcy do roku lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Wartości kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Wypłata rekompensaty może być różna mimo podobieństwa sytuacji. Wynagrodzenie dla prawników wypłaca przeważnie firma ubezpieczeniowa sprawcy wypadku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 15:49:16
Tagi: auta, wypadki, Rehabilitacja, Pracodawcy, koszty, odszkodowania, zdarzenia, rekompensata, renta