Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Ubrania do pracy - co będzie odpowiednie?

Biuro to miejsce, które wymaga od nas zachowania różnego rodzaju norm w ubiorze. Oczywiście, istnieją firmy, które posiadają swoje dokumenty opisujące dokładnie wymagania, tak zwany dress code. Opisane tam jest jaką długość powinna mieć spódnica u kobiety, czy wolno wkładać obuwie z odkrytymi palcami, dokument taki normuje również kwestię dekoltów, czasami wyznacza kolorystykę.
Gdy jest zimno zawsze trzeba nosić kurtki na jesień. Dla mężczyzn opisuje czy muszą chodzić do biura w garniturze, czy mogą wkładać dżinsy, informuje przykładowo o tym, że niedopuszczalne jest sportowe obuwie i inne tego typu kwestie.

Zwykle dress code posiadają wielkie firmy, banki, salony telefonii komórkowej – ogólnie mówiąc takie firmy, gdzie przewija się wielu klientów i gdzie każdy pracownik stanowi wizytówkę firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktowalibyśmy na serio pracownika banku ubranego w spodenki, klapki i koszulkę? Chyba nie.https://www.eena.pl/ eena.plDo pracy (zobacz wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron) bezpiecznym zestawem zawsze będzie bluzki damskie i spódnice. Decydujmy się na bluzki koszulowe, bez bogatych zdobień, żabotów i połyskujących guzików. Prostota jest zawsze w cenie, zawsze jest elegancka i zawsze zaprezentujemy się dobrze.
Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Odpowiednia długość sukienki – to okolice kolana. Lekko przed kolano, odrobinę za – zależnie od naszych upodobań. Unikajmy minispódniczek, szczególnie, gdy mamy przemieszczać się po biurze, wyciągać segregatory z dokumentami umieszczone na wysokich półkach itp. spódnica podjeżdżająca praktycznie do pasa nie przyda nam profesjonalizmu. Odpowiedni zestaw to także proste spodnie i kolorowe tuniki damskie. Jeżeli nie będzie hippisowsko zjeżdżać nam z ramienia – absolutnie nadaje się do biura. Nie wymagają wiele dodatków, w chłodne dni trzeba zaledwie zarzucić na wierzch marynarkę i gotowe. Naturalnie nie zapominajmy aby miały odpowiednią długość i niewielki dekolt. Uważajmy również na okrycia wierzchnie. Zwisająca z naszego oparcia postrzępiona, imprezowa i ozdobiona ćwiekami kurtka damska nie będzie dobrze o nas świadczyć, nawet jeśli mamy na sobie garnitur.

A panowie? najlepszy jest garnitur. Oczywiście mamy ich tyle rodzajów, że każdy pan wynajdzie coś dla siebie. Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki też się sprawdzą, chyba że normy naszej firmy mówią inaczej. Koszule męskie są różne, sprawdzajmy więc czy te które kupujemy łatwo się gniotą, czy może są lekko prześwitujące – to detale, ale sporo o nas mówią. Na wierzch naturalnie płaszcz męski na chłodniejsze dni. W płaszczu każdy mężczyzna wygląda świetnie. A jeśli chcesz znaleźć inne porady na temat pracy, odwiedź

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:28:54
Tagi: buty, spodnie, segregatory, detale