Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Proces rejestrowania znaku towarowego, czyli w jaki sposób zastrzec nazwę naszej firmy bądź inny symbol

Ochrona znaku towarowego to ważna sprawa dla każdej firmy funkcjonującej na rynku. Rejestracja ma przede wszystkim na celu zwalczanie nieuczciwej konkurencji, jaka mogłaby posługiwać się naszym symbolem oraz odbierać nam klientów, zainteresowanych konkretnymi usługami albo produktami. Jak odbywa się proces rejestracji?
W pierwszym kroku trzeba zastanowić się, jaką formę ma przyjąć nasz znak. Może być to bowiem nie jedynie symbol graficzny lub słowo, ale nawet piosenka.


Po wybraniu danej formy trzeba dokładnie sformułować listę towarów czy usług, jakie mają być nim określane . To bardzo ważne, ponieważ wraz ze złożeniem dokumentów w Urzędzie Patentowym, nie można już wdrażać żadnych zmian.

Wszystkie prezentowane tu dane pod adresem (www.bscav.eu/streaming-online/) są niezwykle ciekawe, więc nie wahaj się dłużej, tylko przeczytaj większą ilość wiadomości, które Cię fascynują.

Lista zostaje zamknięta, z tej racji każdy powinien się dogłębnie zastanowić nad kierunkiem rozwoju swojej firmy i produktami bądź usługami, które w przyszłości mamy plan oferować. Jeżeli nie radzimy sobie właściwie z tym zagadnieniem, pomoże nam rzecznik patentowy Kraków.

Warto jest skorzystać z jego usług, ponieważ świetnie zna się na każdym problemie dotyczącym prawa patentowego oraz może nam poradzić najlepsze wyjścia. Formularz można ściągnąć ze witryny internetowej Urzędu, a po jego uzupełnieniu przez nas albo przez wspomnianego wyżej pełnomocnika, trzeba dostarczyć go do urzędu. Gdy wybierzemy pomoc rzecznika, można od razu skorzystać z fachowej oceny naszego znaku. Rzecznik zweryfikuje zdolność rejestracyjną konkretnego symbolu, co umożliwi nam oszczędzić pieniądze i czas, który stracilibyśmy starając się o ochronę znaku.


Wraz ze złożeniem wniosku bowiem wymagane jest uiszczenie specjalnej opłaty, bez jakiej dokumenty nie będą brane pod uwagę. Potem urząd dokładnie kontroluje znak zgłoszony przez zainteresowaną osobę, a przede wszystkim zdolność do odróżniania dzięki niemu nadmienionych we wniosku artykułów i nienaruszanie przez niego praw osób trzecich. Niniejsze działania mogą trwać nawet do szesnastu miesięcy, a jeżeli Urząd przychyli się do ochrony, wymagane będzie jeszcze wniesienie opłaty rejestracyjnej oraz opłaty za opublikowanie znaku.
Zastrzeżony znak towarowy ochrania nas, tak jak na początku powiedziano, w pierwszej kolejności przed działaniem nieuczciwej konkurencji, więc dobrze jest jak najwcześniej zacząć procedury.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:55:07
Tagi: rejestracja, symbol, urząd, procedury