Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Ochrona danych prywatnych w sklepie internetowym

Sklepy internetowe powstają dzisiaj jak grzyby po deszczu. Konsumenci nie muszą już właściwie opuszczać domu, by zakupić kino domowe do dużego pokoju, umeblowanie do kuchni, strój na wyjście i na co dzień czy produkty spożywcze do przygotowania posiłków. W internecie możemy znaleźć wszystko, czego chcemy. Jeśli jednak sklepy internetowe interesują cię z drugiej strony i chcesz stać się ich właścicielem, musisz dowiedzieć się najważniejszej rzeczy, jaką jest ochrona danych osobowych. O co w związku z powyższym chodzi?


sklep internetowy
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Każdy sklep internetowy ma obowiązek zgłaszania zbiorów danych osobowych, które są udostępniane w określonym sklepie do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Kiedy musimy to zrobić? Przede wszystkim trzeba orientować się, czym są dane osobowe i ich zbiór. To rozmaite informacje, które umożliwiają zidentyfikowanie danej osoby fizycznej, to znaczy imię, nazwisko, PESEL lub adres zamieszkania. Zaś zbiór danych osobowych to inaczej zestaw wskazanych danych, bez względu na to czy są one podzielone albo rozproszone. Dane są udostępniane przez osoby korzystające z konkretnego sklepu w wypadku złożenia zamówienia (sporo więcej zobaczysz na www na Wtedy trzeba podać je w celu nadania paczki przez sklep. Kiedy musimy zgłosić zbiór danych osobowych?


Dobrze jest to zrealizować jeszcze przed rozpoczęciem właściwej działalności, jaką planujemy, a więc wraz ze startem sprzedaży. Gdy tego nie wykonaliśmy, mamy obowiązek przeprowadzić to czym prędzej, jako, że może zagrażać nam kara grzywny albo nawet kara więzienia. Aby pozyskać należyte dokumenty, wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę internetową i je ściągnąć. Jednak są sklepy, jakie nie
internet
Napisał: Hywell Martinez
Na podstawie: http://www.flickr.com
mają obowiązku, by to robić. Dlaczego?

Jeżeli zbiory danych osobowych przygotowywane są tylko okresowo, np. w celach napisania faktury do zamówionego towaru, wtedy nie mamy takiego przymusu.

Koniecznie zobacz na stronie (http://www.wojtaszak.komornik.pl/) podobne wpisy. Tam także przeczytasz coś pasjonującego, ponieważ przedstawia ona zbliżoną tematykę.

Warto to zapamiętać.

Jeżeli zatem planujesz założyć sklep w internecie, powinieneś pamiętać o wielu przepisach, których należy się trzymać, jeżeli nie chcemy mieć kłopotów z prawem. Ochrona danych osobowych jest tylko jednym z nich. Rozeznaj się wcześniej we wszelkich uregulowaniach, aby mieć pewność, że dasz radę prowadzić tego rodzaju działalność, a wszystko pójdzie dobrze.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:59:52
Tagi: Internet, sklep, prawo, Faktura