Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Kiedy przydatna będzie pomoc radcy prawnego? Jak wygląda zakres jego zadań? W czym może nam pomóc taka człowiek?

Każdemu czasem zdarzają się tego typu sytuacje w życiu, że musi skorzystać ze wsparcia prawnego. Sami z reguły nie wiemy o chodzi w skomplikowanych przepisach, które najlepiej gdyby sprawdził fachowiec. Często w takich sytuacjach wystarczy zwrócić się o pomoc do radcy prawnego. W jakiej sytuacji warto z takiej pomocy skorzystać? W jakiego rodzaju kwestiach może być pomocna taka osoba?

Radca prawny
radca prawny
Napisał: The Orkla Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
to taki profesjonalny pełnomocnik - . Zakres jego wiedzy prawniczej pozwala na reprezentowanie swoich klientów w toczących się postępowaniach sądowych oraz w urzędach. Może być też pomocny gdy musimy napisać pismo sądowe takie jak pozew albo apelację. Będzie również w stanie sporządzić innego rodzaju dokumenty choćby takie jak wzór umowy.

Czy wiesz, że łatwo możesz poszerzyć zakres swojej wiedzy wiążącej się z przedstawianym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten link i zobacz tekst (https://firetms.com/pl/).

Nie może on być jednak obrońcą kiedy chodzi o sprawy karne i to jest przede wszystkim główną różnicą między radcą prawnym a prawnikiem. Następną kluczową różnicą jest to, że radca prawny może być zatrudniony na etacie w firmie jak równiradca (zobacz rzecznicy patentowi wrocław)ieć swoją działalność. Natomiast prawnik nie może pracować na umowę o pracę. Dlatego gdy chcemy zatrudnić adwokata, który będzie pracował przede wszystkim dla nas, to możemy zatrudnić właśnie radcę prawnego.
prawo
Napisał: controlarms
Na podstawie: www.flickr.com
Z pomocy radcy prawnego dobrze jest skorzystać w sytuacji kiedy mamy do czynienia z jakąś trudną w kwestii prawnej sprawą. (Kancelaria prawna) Niektórym zdaje się, że tego typu usługi są drogie, jednak warto spojrzeć na to z innej strony. Często bowiem gdy nie skorzystamy z takiego wsparcia możemy ponieść znacznie większe koszty.


Niestety ale nasz polski system prawny to nie nic prostego do zrozumienia dla kogoś niezorientowanego. Ktoś, kto się takimi rzeczami nie zajmuje na co dzień może mieć ogromny problem by pojąć o co chodzi. Dlatego warto wtedy zwrócić się o pomoc do fachowca. A już na pewno musimy z niej skorzystać gdy składamy skargę konstytucyjną lub też trzeba odpowiadać przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Aby radca prawny mógł nas reprezentować w takich sytuacjach musimy wystawić odpowiednie pełnomocnictwo. Może być ono ogólne, rodzajowe, lub też w sprawie jednego konkretnego postępowania. To do nas należy wybór. Gdy nie zatrudniliśmy kogoś takiego na etacie, to trzeba pamiętać by zawarta została umowa o zastępstwo prawne. W takim dokumencie powinien znaleźć się zakres obowiązków jak też wysokość wynagrodzenia. Należy tego dopilnować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:55:08
Tagi: przepisy, prawnik, pełnomocnictwo