Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakiego typu lektury najczęściej wybierają w księgarniach faceci, a jakie panie w wieku balzakowskim

Byłby w błędzie ten, kto by sądził, że wraz z rozwojem komputerów książki zostaną zapomniane przez ludzkość. Dowodem na fałsz wspomnianej hipotezy bywają chociażby tłumy w rodzimych księgarniach, organizujących sezonowe wyprzedaże. Oczywiście z definicji trzydziestolatkowie i panie po trzydziestce dysponują różnymi wyczuciami smaku i czytają książki z różnych półek. Przyjrzyjmy się z bliska tym damsko-męskim upodobaniom czytelniczym.


Otwarta książka
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Panowie zwykle zainteresowani są pozycjami o tematyce ściśle powiązanej z branżą samochodową. Dopiero wprowadzane do sprzedaży egzemplarze pojazdów, udogodnienia w nowoczesnych modelach, czyli jednym słowem nowinki techniczne, których mężczyzna nie znalazł w Googolach albo specjalistycznej gazecie. Poza tym, dużym wzięciem cieszą się publikacje o tematyce historycznej, a szczególnie tej tyczącej się tematu II wojny światowej, czyli historie okrętów podwodnych i alianckich myśliwców. Panowie nie wzgardzą również pozycjami związanymi ze swoim hobby, czyli łowieniem ryb lub uprawą krzewów owocowych.

Gusta kobiet bywają diametralnie inne.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (https://ratynscystomatologia.pl/diagnostyka-rtg/), pod jakim znajdziesz potrzebne Ci informacje - zobacz, że Cię zainteresują na długi czas.

Przedstawicielki płci pięknej preferują czytać opowiadania
Autor podpisujący książkę
Napisał: Sasha Kargaltsev
Na podstawie: http://www.flickr.com
o gwałtownych uczuciach, powieści przygodowe, a także pozycje z zakresu bardzo szeroko pojętej psychologii społecznej. W wolnych chwilach, między krojeniem sałatki owocowej a prasowaniem pościeli, są w stanie pochłonąć kilka utworów lirycznych z tomiku swojego ukochanego autora. Przywiązują większą wagę do swojego wyglądu niż mężczyźni, więc błyskawicznie pogrążają się w lekturze samouczków z dziedziny kosmetyki i mody.

Cały mieszczący się na świecie księgozbiór, a ściślej jego gatunki, można by w ten sposób podzielić na takie typowo damskie i typowo chłopskie grupy. O ile białogłowy są w stanie sięgnąć po opowiastki wojenne z czasów starożytnych, to na prawdę niełatwo wyobrazić sobie mężczyznę czytającego... harlekiny. Przypatrując się z bliska pozycjom książkowym można dostrzec, jak wydawcy składając daną publikację do drukarni, dbają równocześnie, aby sam wygląd frontu książki skupiał na sobie uwagę przedstawiciela żądanej płci. Gołym okiem widać, że specjaliści od marketingu i handlu nie zasypiają gruszek w popiele - w książkach dla mężczyzn będą dominowały ciemne kolory, a dla pań przeznaczone będą pastelowe odcienie bądź nawet wściekłe róże.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:21:26
Tagi: książki, publikacje, powieści przygodowe