Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak się robi i w jaki sposób funkcjonują coraz chętniej używane w licznych zastosowaniach ekrany LED.

Wielu z nas będąc na większej imprezie, koncercie czy meczu korzystała z możliwości, jakie dostarczają wielkie panele podwieszone u sufitu. Na nich oglądać można powtórki najciekawszych momentów, a niekiedy i transmisję na żywo, z paru różnych kamer. Jeżeli ktoś jest dalej od sceny, to bardzo to może pomóc w oglądaniu. Jednak mało kto tak naprawdę wie, w jakiej technice są wykonane tego typu i co powoduje, że tak przyjemnie ogląda się na nich różne transmisje.

Notebook z dwoma ekranami 17
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl
A we wszystkich takich przypadkach używane są panele led, coraz chętniej wykorzystywane w przeróżnych zastosowaniach. Najczęściej rzecz jasna używa się je na różnego rodzaju imprezach masowych. W części hal montuje się je na stałe, lecz nie ma problemów żeby taki ekran przykręcić w zasadzie w dowolnym miejscu. Poza tym coraz częściej ekrany led można znaleźć w innych budynkach, takich jak dworce, baseny albo obiekty publiczne (medas-media).

Kliknij w link i przejdź na witrynę autora (http://www.libra.tm.pl/oferta.html). Tam znajdziesz wiele rzetelnych treści na przedstawiony tutaj interesujący temat.

Nie będą one miały tak dużych wymiarów jak te spotykane w halach, ale technologia w nich użyta jest taka sama.Ekrany LED coraz bardziej zyskują na popularności przez swoje niewątpliwe zalety. Po pierwsze pozwalają na wyświetlanie obrazu bez względu na to, czy świeci słońce czy panują absolutne ciemności. Diody LED w każdych warunkach będą świecić dokładnie tak samo, co w wielu zastosowaniach ma duże znaczenie - nie ma problemów z niedostateczną widocznością w trudniejszych warunkach. Typowy ekran LED jest zbudowany z małych pikseli, na każdy z nich składają się trzy różnokolorowe diody.

Jeżeli Twoim zdaniem prezentowany tekst jest ciekawy, to przeczytaj też pomocne źródło (http://www.pizzahut.pl/restaurants/976-pizza-hut-express-gorzow-askana), które posiada intrygujące informacje - one zapewne Cię zajmą.


led
Napisał: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jak poszczególne diody świecą, taką barwę świecenia ma pojedynczy piksel. Panele zrobione w technologii LED mają jeszcze parę dodatkowych zalet, dzięki którym popularność ich cały czas rośnie. Mają modułową budowę, przez co są proste w montażu i instalacji, poza tym można je kompletować w dowolnym rozmiarze, jak Ekrany LED mają zaawansowane możliwości sterujące, tak więc bez żadnego problemu da się na nich wyświetlać w zasadzie wszystko, co tylko będzie się chciało.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:25:15
Tagi: dioda, możliwość, zastosowanie