Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Co daje nam polisa ubezpieczeniowa domu? Od jakich ewentualności może chronić?

Ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie samochodu to już niemal standard. Sporo osób wykupuje takie polisy i traktuje je niemal jak coś oczywistego. Co jednak z ubezpieczeniem domu albo mieszkania? Jak wiele osób je ma oraz czy warto jest zakupić tego typu zabezpieczenie?

W Polsce liczba osób posiadających ubezpieczenie od pożaru, zalania lub innych zdarzeń losowych ma niemal połowa obywateli. To dużo, jednak przyczyną tego stanu rzeczy może być to, że banki dające kredyty na mieszkania wymagają by opłacić takie polisy. Jest to jakby zabezpieczenie branej na kredyt nieruchomości. Warto wiedzieć jednak, że mieszkania w bloku są ubezpieczone przez spółdzielnię jednak jest to raczej ubezpieczenie całości budynku, a ewentualne szkody tylko w naszym mieszkaniu lub też kradzież naszych sprzętów już pod taka polisę nie podchodzi - oferty ubezpieczeń mieszkania.

Jeśli po przeczytaniu prezentowanego tekstu będziesz pragnął zgłębić informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (https://abk.pl/szkolenie-six-sigma/) bardzo Ci pomoże - kliknij i zobacz!

Warto wtedy samemu posiadać również odpowiednie zabezpieczenie. Ubezpieczenie mieszkania (zobacz pożyczka od osoby prywatnej pod zastaw mieszkania własnościowego) Gdynia jak i wiele innych miast ma ofercie w przeróżnych wariantach.Należy przemyśleć na jakim zabezpieczeniu w największym stopniu nam zależy oraz pomyśleć, jakiego typu sytuacje mogą nam grozić. Standardowe ubezpieczenia domu mogą chronić między innymi od piorunów, huraganu, pożaru, wybuchu, powodzi, gradu, lawin, zapadnięcia gruntu, upadku drzewa, uderzenia przez pojazd oraz wielu innych. Z tego powodu trzeba przemyśleć jakie możliwe zagrożenia czyhają na nasze mieszkanie czy dom i na taki wariant się zdecydować
.
Ubezpieczenie- koło ratunkowe
Należy również wiedzieć, że czasami do wyboru są polisy, które mówią o tym w jakich wypadkach obowiązują, a czasami też jest odwrotnie, a konkretnie mówiąc w umowie wyszczególnione są przypadki, w jakich taka polisa nie obowiązuje. Z tego powodu trzeba z dużą starannością przejrzeć OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia ażeby wiedzieć czego dotyczy ten dokument. PZU Gdynia jak i dużo innych oddziałów tej firmy na pewno udzieli nam także szczegółowych informacji przed podpisaniem umowy.

Należy mieć na uwadze to, że taką nieruchomość możemy ubezpieczyć na dwie możliwości. Od wartości rzeczywistej albo od tej odtworzeniowej. Chodzi o to, że jeżeli nasz stary dom nie został wysoko wyceniony, to wypłacone odszkodowanie będzie tak niskie jak wartość tej nieruchomości. Natomiast gdy dopłacimy większą kwotę do ubezpieczenia, to mamy trochę lepsze bezpieczeństwo. Ponieważ odszkodowanie zostanie wypłacone w kwocie, którą musielibyśmy wydać na postawienie nowego domu. To jest ogromna różnica. Dlatego należy dobrze przemyśleć wszystkie możliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:21:25
Tagi: dokument, pożar, odszkodowanie