Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Aktywne pożytkowanie wolnego dnia, czyli co robić, by nie marnować niedzielnego popołudnia przed TV

Zbliżająca się wiosna powoduje, iż mamy coraz większe pragnienie, aby nie spędzać czasu w domu. Pogoda nam sprzyja, słońce świeci coraz wyżej, a temperatura robi się coraz większa. Pozbywamy się puchowych, zimowych kurtek i myślimy, co zrobić, aby nie spędzać następnego niedzielnego dnia przed TV. Najłatwiejszą metodą na wolny dzień jest spacerowanie. Można chodzić gdziekolwiek chciałbyś – i po mieście, i za miastem, lecz jak najbardziej idealne są naturalne scenerie.


gra w siatkówkę
Napisał: Todd Ryburn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zatem dobrze zajechać samochodem do pobliskiego lasu i patrzeć, w jaki sposób natura z wolna budzi się do życia. Grzybów jeszcze nie znajdziemy, ale miło spędzimy czas. Możemy zapakować piłkę, rakietki do badmintona i jak najbardziej przepyszne kanapki albo inne rarytasy, aby zjeść na świeżym powietrzu wyśmienity podwieczorek. Cała rodzina będzie zachwycona, kiedy postawimy koszyk na zielonej polanie oraz będziemy przysłuchiwać się śpiewom ptaków. Jeśli nie spacery, to może wyprawy rowerem? Większość z nas lubi pedałować, dlaczego zatem nie wybrać się na przejażdżkę? Nie jedziemy od razu dwadzieścia km poza miasto, na początku wystarczy parę km, aby odrobinkę rozruszać się po zimie - -> sprawdź informacje. Sporo osób przepada również za spacerowaniem z kijkami.

Jeżeli potrzebne Ci następne źródło natchnienia, zajrzyj koniecznie (https://magicplay.pl/?pl_automaty-z-nagrodami,36) pod ten odnośnik. Zobaczysz tam materiały zachowane przy wykorzystaniu podobnej retoryki.

To tak zwany Nordic Walking, jaki pozwala nie tylko nacieszyć się przyrodą, ale również stracić kilka niechcianych kilogramów, jakie niestety często pojawiają się po zimniejszych miesiącach. Kijki odciążają stawy, dlatego mogą z nich korzystać także ludzie borykający się z trudnościami z nimi. Oprócz tego popularnością cieszą się działki, tak zwane ogródki, jakie możemy wyszukać we właściwie każdym mieście. Warto mieć taki swój kawałek ziemi, gdzie będzie można zasadzić ulubione kwiatki, hodować pomidory, a także postawić grilla, by czasem skonsumować kolację pod gołym niebem. Najistotniejsze jest, by ile się da być poza domem, gdyż nim się obejrzymy, znów nadciągnie zima.


chłopak robiący brzuszki
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
To jedynie kilka pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Bezsprzecznie masz swoje ulubione zajęcia, które możesz realizować na świeżym powietrzu Zabierz rodzinę z wygodnej sofy i zróbcie coś fajnego, a o wiele przyjemniej będzie się wam spać, gdy już wrócicie do domu zmęczeni, ale uszczęśliwieni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:21:27
Tagi: wiosna, stawy, zajęcia