Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Kilometrówka to świetny sposób dla wielu właścicieli firm na oszczędzenie pieniędzy, jeśli używają w pracy własnego auta

Bardzo wielu właścicieli firm nieustannie jest w rozjazdach. Związane jest to naturalnie z wykonywaną pracą. Jeśli posiadają oni samochód, który nie jest wpisany jako majątek przedsiębiorstwa, a należy na przykład do kogoś innego lub jest wynajmowany, to powinni oni zapisywać tzw. kilometrówkę.
leki
Na podstawie: pixabay.com


Używanie prywatnego auta do celów służbowych związane jest z ponoszeniem dużych kosztów. Dlatego też stworzona została tzw. kilometrówka. Pozwala ona przedsiębiorcom wliczyć przejechane kilometry do kosztów pozyskania przychodu. By to zrobić, osoba kierująca ma obowiązek szczegółowo zapisywać, jak dużo kilometrów przebył pojazd osobisty w związku z wykonywaną pracą. prawo domaga się niezwykle szczegółowych informacji: mamy obowiązek wpisać cel podróży, dane kontaktowe właściciela samochodu, numer rejestracyjny oraz naturalnie należy obliczyć kwotę według obowiązujących stawek. W sieci znajdziemy bardzo użyteczne kalkulatory, które spowodują, iż kilometrówka będzie łatwa do wyliczenia. Właściciel firmy, który chce odliczyć te wydatki, ma obowiązek robić wyliczenia za każdy miesiąc.
biuro
Napisał: Armstrong
Na podstawie: Armstrong


Jak widać, kilometrówka jest szczególnie ważna dla mniejszych firm, często jednoosobowych, w których właściciel posiada tylko prywatny samochód. Taki system sprawia, że można dużo oszczędzić i ułatwia takim podmiotom działalność. Jeżeli w jakimś miesiącu kilometrówka będzie zbyt wysoka i osiągniemy limit, to da się wydatki przenieść na następny miesiąc oraz wpisać je do kolejnego limitu. Warto pamiętać, iż jeśli prezes firmy samodzielnie ustali wysokość stawek za 1km, to w przypadku odliczania kilometrówki i tak obowiązują stawki wyznaczone przez prawo.

Zainteresował Cię nasztekst? Przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie ważne info, dlatego kliknij kluczowy link (https://franklincovey.pl/techniki-sprzedazy/) na ten temat!

Jeżeli własny pojazd do celów służbowych wykorzystuje zatrudniony, to naturalnie musi on posiadać zgodę właściciela firmy. Jednakże nie musi on prowadzić dokumentacji, aby została mu zwrócona kilometrówka za poniesione koszty.


Warto więc zatroszczyć się o szczegółową dokumentację, jeżeli idzie o wykorzystywanie osobistych aut niebędących własnością firmy do celów służbowych. Istnieje szansa, że uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które mogą zostać zainwestowane w rozwijanie firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:33:18
Tagi: prawo, pieniędzy, właściciel