Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakie obowiązki musi wykonywać zatrudniony na stanowisku specjalista ds. rekrutacji?

Jakikolwiek właściciel działalności gospodarczej, który zatrudnia jakichkolwiek pracowników pragnie, żeby zatrudniani przez niego ludzie posiadali odpowiednie umiejętności do wykonywania danej pracy.


specjalista ds.<br><br>Zawsze niezbędna jest wiedza z przeróżnych tematów. Wówczas <a href=aktualny tekst przyda się każdemu. By ją posiąść, powinniśmy przeczytać tekst pod tym linkiem.

rekrutacji" title="radio reklama" />
Napisał: Brangwyn Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspomniany dyrektor jest na ogół niestety zajęty innymi istotnymi sprawami niż nabór nowych pracowników.


Dlatego też często zatrudnia do takich czynności specjalistę, który w ramach swych zawodowych czynności będzie między innymi dawał ogłoszenia w gazetach oraz w internecie, będzie też prowadził rozmowy kwalifikacyjne czy też współpracował z Urzędami Pracy. Taki specjalista ds. rekrutacji będzie także kontaktował się z osobami, które odpowiedziały na zamieszczoną na firmowej stronie www propozycję zatrudnienia. W granicach swoich zadań, taki specjalista może też przygotowywać testy kwalifikacyjne, jednak jest to w pewnym stopniu uwarunkowane od formy działalności. Przykładowo praca online mogłaby opierać się na pisaniu różnych artykułów albo przygotowywaniu prac graficznych.


Najczęściej jednak taki specjalista ds. rekrutacji musi posiadać wykształcenie wyższe o profilu zbliżonym do działalności firmy, w jakiej pracuje.

Jeżeli masz chęć uzyskać dodatkowe informacje na omawiane zagadnienie, to przydatne do tego będą przydatne notatki, które znajdziesz tu. Sprawdź to!

Mógłby też mieć właściwe doświadczenie na zbliżonym stanowisku. W granicach swoich obowiązków, tego typu specjalista powinien również (w razie potrzeby) opracowywać spisy kandydatów, sporządzać ich krótkie charakterystyki, prowadzić z nimi rozmowy osobiste czy przez telefon.


Jest to niezwykle odpowiedzialna praca, gdyż wymaga pewnej intuicji. W razie pomyłki i dobrania niekompetentnego kandydata, mogłoby to spowodować duże straty dla konkretnej firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:52:02
Tagi: IT, właściciel, dane