Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak przygotować się na polowanie? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć? Jakie zasady powinien mieć szanujący się myśliwy?

Łowiectwo to cała masa zaplanowanych jak i skoordynowanych zadań, jakie mają na celu jak najbardziej racjonalne zarządzanie zwierzyną. Odnosi się to do reguł ekonomii, ale także zgodnie z założeniami ochrony przyrody jak i gospodarką rolną i leśną. Dzisiejsze łowiectwo jest zdefiniowane w bardziej szerokim kontekście, bo określa się je jako gospodarka łowiecka.


jeleń
Napisał: Roman Filipkowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do jej pojęć możemy dodać hodowlę jak również chronienie zwierząt, a także zdobywanie jej w czasie polowań i odłowów. Z tematem łowiectwa bardzo wiąże się myślistwo. Czasem te dwa pojęcia są używane zamiennie.

Czy ten tekst pochłonął Cię bez reszty? Jeżeli tak, to przeczytaj również inny news (http://sklepnumizmatyczny.pl/sklep/), który posiada nie mniej fascynujące informacje.

By dobrze przygotować się do polowania musimy mieć odpowiednie wyposażenie, które dadzą nam specjalistyczne sklepy. Znajdziemy w związku z tym w takich miejscach przykładowo bronie myśliwskie lub spodnie myśliwskie. Łowiectwo w dzisiejszym kształcie nie ma zbyt długiej historii, lecz historia “łowów”, to znaczy polowań, biorą się już z czasów ludzi pierwotnych. Łowy były jednymi z najważniejszych prac pierwotnych ludzi i to w ciągu wielu tysiącleci.

Nie było wtedy tego typu pojęć jak “własność”, dlatego też zwierzęta nie należały do nikogo. Polowania stanowiły główne źródło utrzymania jak i przeżycia ludzi, ponieważ poza pożywieniem można było w taki sposób otrzymać skóry na odzież albo też rogi na proste, ale przydatne narzędzia. W ciągu wieków miało miejsce wiele zmian, a z powodu przetrzebiania puszcz albo rozwoju rolnictwa, polowania przestały był głównym zajęciem człowieka. Były po prostu okazją do wykazania swojej siły, zręczności czy męstwa w bezpośrednich pojedynkach z dzikimi zwierzętami. Zaczynając więc od mniej więcej 10 wieku łowy stały się przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów czy duchowieństwa.


myśliwi konno
Napisał: Beau Considine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś każdy z nas może polować, oczywiście trzeba z pewnością przestrzegać przyjętych zasad. Osoba, jaka się do tego nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to po prostu zwyczajny szkodnik, który działa na szkodę przyrody.

Opisywana tu kwestia jest dla Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź dalej (https://dominikkania.pl/oferta/trener-dla-cukrzyka/), który proponuje zbliżone tematy.

Aby przygotować się na takie łowy należy zaopatrzyć się w dobrym punkcie w niezbędne akcesoria, dajmy na to kurtki myśliwskie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:52:03
Tagi: zwierzęta, sklep, myślistwo, łowiectwo