Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jak należy obliczać podatek dochodowy? Na które kwestie sprawy zwracać uwagę? Co jest najbardziej niezwykle ważne?

Czasami można odnieść wrażenie, że sprawy prawne i finansowe są przeznaczone dla kogoś innego, na pewno nie dla nas. Dzieje się tak, gdyż ich nie rozumiemy, a na pewno nie w takim sensie, w jakim pragnęlibyśmy. To dotyczy wielu osób, na pewno natomiast nie jest to przyjemne, jak nie wiemy, jak wyjaśnić jakieś zagadnienie, które jest nam w określonym momencie niezbędne. Oczywiście wiele pojęć z tej dziedziny jest zbyt trudnych, jak odsetki za zwłokę, ażeby je ot tak pojąć, pomimo to kilka z nich każdy z nas może przyswoić.

jak obliczyć podatek
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak jest na przykład jeśli mówimy o podatkach. Weźmy na przykład podatek dochodowy liniowy - . Wielu początkujących przedsiębiorców nie wie rzeczywiście, jak obliczać miesięczną lub kwartalną zaliczkę na taki podatek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wypowiedzenie-umowy-o-prace-za-porozumieniem-stron-wzor-z-omowieniem) dochodowy. Przedsiębiorcy rozliczający się na normalnych zasadach, co oznacza, że według skali podatkowej są w stanie przeznaczyć składki na ubezpieczenie społeczne, natomiast od podatku opłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne, a także 556,02 złotych - to kwota zmniejszająca podatek. Ażeby obliczyć tego typu podatek trzeba od kwoty przychodu odliczyć koszty od początku roku, co sprawia, że zyskamy kwotę dochodu.Od uzyskanej w ten sposób kwoty dochodu powinniśmy odjąć możliwą do wyliczenia stratę z ubiegłych lat, a także sumę zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne w określonym roku podatkowym. Uzyskamy dochód do opodatkowania, jaki zaokrąglamy do pełnych złotych.

Jeśli przedstawiany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link (www.rankingkont.pl/ranking-kont-dla-studentow/) - przeczytasz w tym miejscu dużo użytecznych informacji.

Następnie należy pomnożyć podstawę opodatkowania przez osiemnastoprocentową stawkę podatku do 85,528 zł. osiągniętego dochodu, zaś powyżej tego rodzaju kwoty trzydzieści dwa procent - . Tak osiągniemy kwotę podatku. Następnie od podatku należy odjąć sumę opłaconych w określonym roku składek na ubezpieczenie zdrowotne, w ten sposób otrzymujemy podatek jaki jest należny za cały rok.

pieniądze
Napisał: Howard Lake
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od tej kwoty podatku należnego od początku roku odejmujemy zaliczki które zapłaciliśmy w poprzednich miesiącach, a także kwotę zmniejszającą podatek. Uzyskujemy tym sposobem kwotę podatku za dany okres rozliczeniowy. Zaliczkę za taki okres rozliczeniowy trzeba zaokrąglić do pełnych złotych, tak osiągamy kwotę, która podlega wpłacie do urzędu skarbowego. Dobrze znać tego rodzaju zasady, dzięki nim bowiem można sobie bez kłopotu poradzić z takim rozliczeniem. A to niezwykle istotne, jak można to samodzielnie zrobić - jak wysoka jest kwota zmniejszająca podatek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:01:17
Tagi: rok, podatek, rozliczenie, osoba