Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Dobre finansowe rozwiązanie, jakie w dłuższej perspektywie czasowej zapewnia korzyści

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby, jak to możliwe, poprawić trochę komfort swojego życia. Nie mowa tu o rewolucji, lecz mowa tu o drobnej zmianie, która mogłaby być dodatkiem do obecnego stanu.


metafora kredytu mieszkaniowego
Napisał: American Advisors Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasami do tego niezbędne są pieniądze, czasami bierzemy kredyty lub pożyczki. Jak wiadomo jednak, takie rozwiązanie może nas kosztować wiele, spłacanie kredytu przez kilkanaście lat nie należy do przyjemnych. Istnieje jednak interesujące rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie przynosi korzyści, czyli dodatkowe przyjemności.

Takie rozwiązanie oferuje przykładowo pożyczka pod zastaw (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości) hipoteczny. Budując sobie dom, robimy to przede wszystkim po to, żeby zamieszkać w nim, to najwspanialsze co może nas spotkać w tym procesie – długie budowanie i nagle możemy się wprowadzać. Jest również inna korzyść, kredyty (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie) bowiem pozwoli nam zaciągnąć kredyt pod hipotekę, która jest dodatkowo niżej oprocentowana niż na przykład kredyt konsumencki.

Znakomita większość banków umożliwia zaciągnięcie takiej właśnie pożyczki hipotecznej. Jest jeden warunek, o którym przed chwilą wspomnieliśmy – ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Ze strony banku najkorzystniej, gdy prawnym zabezpieczeniem stanie się nieruchomość mieszkalna, czyli mieszkanie, dom czy działka z domem. Znacznie trudniejszym problem może być określenie hipoteki na gruntach, które mają przeznaczenie usługowe, rolne czy przemysłowe. Trudności sprawiają również na przykład działki leśne i tym podobne. Kto może zaciągnąć właśnie taki kredyt? Może to zrobić każda pełnoletnia osoba fizyczna, która spełnia określone warunki danego banku. Te warunki dotyczą zdolności kredytowej, wieku czy zatrudnienia.

Oczywistym jest także warunek, iż kredytobiorca musi posiadać, lub współposiadać daną nieruchomość, choć to wydaje się logiczne. Jednakże, jak w sytuacji zwykłego kredytu hipotecznego, w tej sytuacji bank nie może zabezpieczyć się na nieruchomości osoby trzeciej. Kolejną trudnością może być również prowadzenie firmy przez osobę, która ubiega się o taki kredyt. Część banków może odmówić wtedy udzielenia kredytu, gdyż istnieje obawa przed próbą użycia środków pochodzących na kredyt na ratowanie prowadzonej firmy. Istnieje jednak wiele banków, które nie są tak restrykcyjne tej opcji nie biorą pod uwagę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:01:19
Tagi: kredyty, banki