Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Czym jest networking i czemu jest tak niezbędny dla każdej firmy? Co musimy o nim wiedzieć?

Gdy rozwijamy swoją firmę, to trzeba przede wszystkim pamiętać o dziedzinach, jakie są w stanie zaoferować nam sukces. Jedną z tego typu najbardziej istotnych, ale nie do końca poznanych dziedzin wiedzy jest networking.


Czym właściwie jest? To po prostu poszukiwanie ludzi oraz utrzymywanie z nimi dobrych relacji, najbardziej z przedsiębiorcami albo z osobami z podobnej branży.


Możemy ich poznać na różnego rodzaju imprezach, jak szkolenia, konferencje (konferencje online) lub targi. Dzięki takim kontaktom można powiększyć swoją wiedzę odnoszącą się do funkcjonowania biznesu. Weźmy taki przykład, iż co jakiś czas bywamy na spotkaniu branżowym. Na każdym z takich spotkań poznajemy np. dwie lub trzy osoby, jakie następnie mogą przerodzić się we wspólników, pracodawców albo klientów. To oferuje bardzo dużo kontaktów w naprawdę krótkim czasie, a jaki to ma wpływ na biznes, nie trzeba nawet przekonywać.


mieszkania
Napisał: Mermaid Properties Sp. z o.o.


Networking więc może sprawić, iż nasza firma dzięki temu ma bardziej znaczną szansę rozwijać się szybciej, z pewnością jest to bardziej efektywne niż pozyskiwanie klientów drogą e-mailową czy telefoniczną. Najbardziej ważne na tego typu imprezach jest to, że jesteśmy w stanie osobiście porozmawiać z kimś ciekawym, kto ma interesujące pomysły, prowadzi z powodzeniem swoją firmę i poszukuje równie otwartych umysłów, żeby wspólnie działać. Jeżeli będzie nam się dobrze rozmawiało z taką osobą, jak sympatia obu stron będzie wzrastała, to możemy oczekiwać, iż przerodzi się to we współpracę.


A nawet jak nie, to może spowodować, iż powstanie z tego jakiś nowy projekt, to możemy być pewni, iż zmaksymalizuje się nasza wiedza w pewnym interesującym nas obszarze wiedzy, bo ludzie, którzy chodzą na takie szkolenia czy konferencje mają bardzo dużą wiedzę. To więc bezproblemowy sposób na to, żeby stworzyć konkurencyjną firmę, to także bardzo istotne dla rozwoju osobistego.
Jak to się mawia, całe życie się rozwijamy, więc ważne jest to, by zyskiwać wiedzę zawsze wtedy, kiedy mamy tego typu możliwość. Można być pewnym, iż takie podejście zaowocuje kiedyś najlepszymi wynikami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:45:55
Tagi: wiedza, firmę, działania